Лівія: тривають запеклі бої між владою та повстанцями [репортаж, відео]

  Лівійська опозиція захопила у полон кількох британських спецпризначенців. Повстанці заявили, що з полоненими поводяться добре, і невдовзі буде вирішено питання про звільнення військових. Захопили їх - через недбалість британської влади, повідомляють опозиціонери. Лондон мав би попередити про прибуття до Лівії своїх солдат, які супроводжували одного із дипломатів. Він приїхав на переговори із лідерами новоствореної Національної ради. Зараз у кількох лівійських містах тривають запеклі бої між провладними та опозиційними силами. Обидві сторони заявляють, що саме вони контролюють ситуацію.

  Лівійські повстанці поблизу міста Рас-Лануф - збили ґвинтокрил військово-повітряних сил країни. Для опозиціонерів це черговий доказ - війна проти них іде з повітря. Так само повстанці твердять, що вони досі контролюють чимало міст на сході, хоча сили Каддафі наполягають на протилежному. Рас-Лануф, місто поблизу нафтового порту - один із головних осередків боїв.

  Свій контроль над кількома містами повстанці демонструють не лише силою. Так, у Бенґазі - чи не найголовнішому осередкові опозиціонерів - завершують реконструкцію аеропорту. Відкрити його для внутрішніх і міжнародних польотів обіцяють уже за кілька днів.

  А у столиці - масові святкування з нагоди оголошеної перемоги над повстанцями. Постріли, які лунають у Триполі, провладні сили називають салютом. Утім Захід не вірить цим повідомленням. Євросоюз розробляє план, як діяти у найгіршому розвитку ситуації, коли напруження у Лівії вимагатиме іноземного втручання. Про введення військ поки що не йдеться. Обговорюють блокування повітряного простору над Лівією насампреед для того, щоб обмежити польоти винищувачів, які обстрілюють цивільне населення. 

  Велика Британія - найактивніше працює над тим, щоби домогтися радикальних санкцій Ради Безпеки ООН проти Лівії. Долучається до цих зусиль - і Франція. Міністерство закордонних справ Франції уже заявило, що підтримує Національну раду Лівії - сформований повстанцями керівний орган. Який, своєю чергою, збирається найближчим часом сформувати перехідний уряд, що керуватиме усією опозицією.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Потужні повені в американському штаті Огайо
  Наступний матеріал
  На місці катастрофи літака Ан-148 в Росії розпочали розборку уламків літака
  Теги:
  Loading...