Лівія святкує повалення Каддафі: війна - закінчилася

  Лівія святкує: війна - закінчилася. Мешканці країни відзначили - це феєрверками, масовими гуляннями і танцями до ранку. Останній бастіон опору сил Каддафі - Сирт повстанці захопили напередодні. Сам полковник - загинув. Його смерть викликала у світі неабиякий резонанс. Країну вже привітали Генсек ООН, лідери Великої Британії та Франції та керівництво ЄС. Смерть полковника у світі називають кінцем ери деспотизму та репресій в Лівії.

  Про остаточне звільнення Лівії від режиму Каддафі - нова влада обіцяє офіційно оголосити - лише завтра вранці. Але лівійці вже почали святкування. Усю ніч у Місураті, Бенґазі, Триполі - лунала музика, а у повітря злітали феєрверки. Люди - щасливі: адже війна, що тривала у країні багато місяців - фактично завершена.

  Повстанець: "Слава Аллаху, усе скінчилося. Усі жертви, усі смерті цієї війни - були не даремні. Цей день - ніколи не забудуть в усьому арабському світі. Ми вітаємо усіх повстанців Лівії, які звільнили нас від тирана".

  Повстанець: "Так, звичайно, на країну тепер чекають великі зміни, і спочатку, напевне, буде важко. Але це не означає, що ми не можемо гідно відсвяткувати перемогу!"

  Повстанець: "Сподіваюся, що тепер усі громадяни нашої держави нарешті об`єднаються і разом почнуть будувати вільну і щасливу Лівію".

  Завершенням і кульмінаційним моментом лівійського збройного протистояння - стало встановлення контролю нової влади над Сиртом батьківщиною полковника Каддафі. Сам колишній лідер Джамахірії - під час цієї атаки - загинув. Точні обставини його смерті - досі з`ясовують. ЗМІ, очевидці та офіційні особи розповідають цю історію по-різному. Зокрема ЗМІ кажуть, що полковник у супроводі кількох військових тікав з оточеного Сирта, коли налетіла авіація НАТО. Каддафі заховався від бомбардувань у бетонній трубі дренажного колектора. Там його знайшли і захопили повстанці. Дорогою до штабу збройних сил нової влади - помер. За версією ж влади - у Каддафі влучила випадкова куля під час перестрілки. А очевидці - розповідають: полковника застрелили при спробі утечі.

  Махмуд Джибріл, прем`єр-міністр тимчасового уряду Лівії: "Коли Каддафі захопили в полон, він був абсолютно здоровий. Опору полковник не чинив. Коли його збиралися садити до машини повстанців, почалася перестрілка, під час якої Каддафі був поранений у руку. Перехресний вогонь не припинявся, і випадкова куля поранила полковника у голову. Від цієї рани він і помер".  

  Окрім Муаммара Каддафі  у останній атаці на Сирт загинув його син Муаттасім. Де інший син полковника - Саїф - наразі невідомо. Тіло колишнього лідера Джамахірії - доправили до Місурати і помістили у місцевій мечеті. Місцеві ЗМІ повідомили поховають полковника за мусульманськими обрядами, а місце поховання триматимуть у таємниці. Це необхідно для того, щоб могила Каддафі не стала місцем паломництва для його прихильників, і щоб її не сплюндрували його противники.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Греції за контрабанду цигарок затримано українських моряків
  Наступний матеріал
  У Чилі відбулися арешти протестантів
  Теги: