Лівії заявила, що готова до проведення демократичних виборів

  Тим часом влада Лівії заявила, що готова до проведення демократичних виборів, референдуму та політичних реформ. Утім за умови, що лідером країни і надалі залишиться Муаммар Каддафі. В Організації Об`єднаних Націй зазначають - переговори з лівійською владою можливі лише за повного припинення вогню. Поки що бої між загонами повстанців та армією тривають у багатьох містах країни.

  Влада Лівії готова зміцнювати демократію, гарантувати свободу преси та посилити боротьбу з корупцією. Про це заявив речник уряду країни - Мусса Ібрагім. У той же час він зазначив, що полковник Муаммар Каддафі не обіймає жодної офіційної посади в державі й повинен бути лідером нації і в майбутньому, незалежно від результатів можливих виборів. 

  Мусса Ібрагім, речник уряду Лівії: "Муаммар Каддафі дуже важливий для лівійського народу і він має залишитися. Інші питання ми готові обговорювати. Не заперечуємо проти проведення виборів, референдуму та політичних реформ. Але рішення повинні ухвалити громадяни Лівії, а не якісь іноземні політики".

  Не припиняються бої між лівійськими повстанцями та військовими, лояльними до Каддафі, поблизу Місурати, Завії та Бреги. Спеціальний представник Організації об`єднаних націй у Лівії заявив, що за такого стану справ міжнародна спільнота не припинить військової операції в країні. Він провів переговори з лівійськими урядом та опозицією й закликав сторони конфлікту до припинення вогню.

  Абделіла аль-Хатіб, спеціальний представник ООН у Лівії: "Я звернувся до лівійської влади у Триполі з чіткою вимогою. Армія повинна негайно припинити всі бойові дії проти мирного населення і зняти облогу з усіх міст. Зараз ми маємо дані про артилерійські обстріли населених пунктів на південному заході від Триполі та авіаудари по цілях біля Сирта і Рас-Лануфа. Уряд має надати доступ до постраждалих регіонів для гуманітарної підтримки".

  У Триполі відбувся черговий багатотисячний мітинг на підтримку Муаммара Каддафі. Лівійський лідер вийшов зі своєї резиденції, щоби привітати прибічників. Державне телебачення транслювало цю зустріч наживо. Заступник міністра закордонних справ Лівії здійснює дипломатичну поїздку країнами Середземномор`я. Він заявляє, що уряд веде переговори про припинення військових дій у Лівії.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  "Костянтин Ольшанський" відплив із Триполі
  Наступний матеріал
  Прибічники Уаттари взяли штурмом резиденцію Гбагбо
  Теги: