Літаки НАТО бомблять телевишки, щоби позбавити Каддафі засобів комунікації

  Літаки НАТО бомблять телевишки, щоби позбавити Каддафі засобів комунікації зі світом. Про це повідомляє державне телебачення Лівії. Раніше командування НАТО заявляло, що буде наносити удари лише по військовим об`єктам. Тим часом запеклі бої між повстанцями та провладними військами тривають у Місураті. За контроль над цим західним містом вони воюють сьомий тиждень поспіль. Повстанці просять Захід допомогти у наземній операції. Альянс не пристає на заклики, позаяк, це суперечить резолюції ООН.

  На кадрах аматорського відео - лунають вибухи та стрілянина. Бої за Місурату не вщухають. Це західне місто поділене на окремі території. навіть деякі вулиці п`ятдесят на п`ятдесят контролюють повстанці та військові, лояльні до Каддафі.

  Як повідомляє агенція "Рейтерс" з посиланням на представника повстанців, сьогодні їм вдалося втримати свої позиції. Зокрема контролюють порт. У середу сюди прибуло турецьке судно з гуманітарною допомогою. напередодні - тут приймали  вантаж з продуктами та медикаментами з двох катарських кораблів. Назад судна забрали до півтори тисячі біженців.

  Незважаючи на заклики повстанців, керівництво НАТО не має наміру розпочинати наземну операцію. Адже такі дії йшли б у розріз з резолюцією ООН, у якій зазначена лише повітряна операція. Разом з тим Велика Британія та Франція зголосилися відправити своїх інструкторів, які тренуватимуть лівійських повстанців.

  Алі Ель Кіло, військовий: "Нам доводиться воювати у жорстких умовах. дуже важко протистояти танкам провладних військ. У пригоді стає трофейна зброя. Ми її ремонтуємо і йдемо у бій".

  Повстанці воюють не тільки на землі, але й в інформаційному просторі. У Бенгазі, де розташовується тимчасова національна Рада, періодично випускають газету англійською мовою - на якісному папері і в кольорі. Вона називається Лібія пост.

  Видавець "Libya Post": "Видання англійською,  адже саме на цією мовою ми отримуємо запитання від іноземців, зокрема журналістів. Ми відповідаємо на них через газету".

  Турист: "думаю, газета допоможе іноземним журналістам. тут кажуть, це перша англомовна газета".

  Водночас державне телебачення Лівії повідомляє, що в інформаційній війні повстанцям допомогає Альянс. нібито війська НАТО бомблять телекомунікаційні центри у містах. Західна коаліція не підтверджує цієї інформації. Раніше командування НАТО заявляло, що завдаватиме ударів тільки по військових об"єктах.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Київраді новий секретар
  Наступний матеріал
  Конфлікт у газеті "Київ пост" - залагоджено
  Теги: