Літаки коаліції завдали нових ударів по військах Каддафі

  Міжнародна коаліція буде тиснути військовою операцію на Каддафі, допоки він не відступить. Про це заявила Хіларі Клінтон на міжнародній конференції у Лондоні. Держсекретар Сполучениїх Штатів підкреслила – саме жорстка позиція заходу дасть зрозуміти Каддафі, що він має піти.

  У самій Лівії не вщухають бої повстанців з урядовими силами. Війська Каддафі застосували важку артилерію у битві за Бін-Джавад. Це місто кілька днів тому повернули під свій контроль сили опозиції. Водночас агенція "Ройтерз" повідомляє, що авіація і флот США поцілили у три лівійські човни у порту західного міста Місурата.

  Міжнародна коаліція атакує війська Каддафі як з повітря, так і з моря. Віськово-морські сили Сполучених штатів поцілили у три лівійські човни. Про це повідомляє агенція Рейтерс. Проте, говорити, що лівійська армія втрачає позиції, поки що зарано. Війська Каддафі застосовують важку артилерію на підступах до рідного міста лівійського лідера - Сирт. Жорсткий супротив повстанці не можуть подолати вже другий день поспіль.

  Мусса Ібрагім, речник уряду Лівії: "Мізда та Сабха бомбили щосили. Якщо коаліція каже, що захищає мешканців східного Бенґазі, чому тоді, їхні атаки спрямовані на захід?"

  До своїх перемог повстанці вже зарахували міста Рас-Лануф, Брега, та Бін-Джавад. Протистояти силам Каддафі їм допомагають війська міжнародної коаліції. Напередодні авіація знищила склади зі зброєю у районі міста Сабха і знешкодила два танки та стільки ж БТР у районі Місурати.

  Барак Обама, президент США: "Десять днів тому ми намагалися покласти край заворушеням у Лівії без застосування сили. Міжнародна спільнота давала шанс Каддафі зупинити кровопролитну акцію. Але замість того, щоби відступити, його війська продовжували наступ на Бенгазі. Місто, де мешкають сімсот тисяч людей, повстало за свою свободу".

  Точаться бої також за Місурату. Це єдине західне місто, яке контролюють повстанці. Принаймні, так кажуть сили опозиції. Влада, своєю чергою, заявляє - Місурата під контролем лівійської армії. 

  Житель Місурати: "Ми за Муаммара Каддафі. Він захищав нас сорок два роки. Ми воюватимемо разом із ним".

  Житель Місурати: "Місто поділене на частини. Обидві сторони заявляють, що конролюють різні райони".

  Об`єктивну інформацію з місця подій отримати вкрай складно. Служба СNN передає з посиланням на свого кореспондента, що до центра Місурати репортерів не пускають. А на околицях міста є сліди серйозних атак та руйнувань.

  Ганна Ільїних, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  В Харкові друкують "Тихий Дон" Шолохова без радянських цензурних правок
  Наступний матеріал
  Уряд Сирії пішов у відставку під тиском масових протестів
  Теги: