Лідери Німеччини та Франції обговорили у Берліні порятунок європейської економіки

  Лідери Німеччини та Франції обговорили у Берліні порятунок європейської економіки. Ангела Меркель і Ніколя Саркозі планують вже до першого березня підписати бюджетний пакт ЄС.

  Це домовленість про спільну бюджетну і податкову політику, до якої можуть долучитися сімнадцяти країн зони Євро та іще дев`ять держав Євросоюзу. Пакт передбачає юридичну відповідальність країн перед Європейським судом за невиконання спільних зобов’язань. Домовленості, зокрема, передбачають, що державний борг не повинен перевищувати 60 відсотків ВВП, а загальний дефіцит - трьох. Пакт має стабілізувати фінансову ситуацію у Євросоюзі та відновити довіру інвесторів. Відмовилась долучитися до нього - Велика Британія. На думку британського прем’єра - це загроза національним інтересам його держави.

  Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини: "Це хороша новина, що переговори про бюджетний пакт посуваються уперед. Є великий шанс, що вже у січні, а найпізніше - у березні, ми підпишемо усі документи, котрі стосуються зменшення бюджетного дефіциту. Німеччина та Франція доклали зусиль до цього процесу".

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Щодо розв’язання кризи євро, ми сподіваємося, що деталі міжурядової угоди ухвалять найближчими днями. А підписання відбудеться першого березня. Канцлер Німеччини і я хочемо, щоб це сталося якомога швидше".

  Попередній матеріал
  Чоловік Тимошенко збирається зареєструвати громадську організацію "Батьківщина" у Чехії
  Наступний матеріал
  Гучна крадіжка у найбільшому музеї Греції
  Теги: