Лідери країн ЄС ухвалять новий антикризовий план для єврозони

  Антикризовий план мають ухвалити лідери країн Євросоюзу. Одним із основних моментів є розмір списання боргів Греції. Утім, фінансові аналітики вважють - яке б рішення не ухвалили, життя в країні найближчим часом навряд чи зміниться на краще.

  Попри численні заяви припинити фінансування, лідери країн Євросоюзу все-таки не полишають спроб врятувати Грецію. Сьогодні обговорюватимуть остаточні деталі плану порятунку єврозони. За попередніми домовленостями, кредитори Греції, які вже списали 21 відсоток боргів країни, мають анулювати ще щонайменше 30 відсотків.

  Франсуа Фійон, прем`єр-міністр Франції: "Минулої неділі ми досягли кількох домовленостей. Одна з них - надання чергового траншу кредиту Греції. Це означає, що нарешті усі європейські країни погодилися - не можна дати цій країні впасти. Ми маємо бути солідарними з Грецією задля порятунку єврозони".

  У самій Греції - панують депресивні настрої. Пересічні громадяни вже не вірять у те, що якісь економічні заходи можуть урятувати країну.

  Георгос Колларос, перукар: "Ситуація розвивається від поганої до ще гіршої. На жаль, з нами покінчено. Я народився у 1939-му. Пережив окупацію, громадянську війну, диктатуру, але такого безладу - не було ніколи".

  Заходи жорсткої економії вдарили не лише по бідних. Кризу відчув на собі й середній клас. Збільшення податків, скорочення працівників, зменшення зарплат і безробіття - торкнулися всіх греків без винятку. Багато хто змушений забути про медичну страховку і шукати допомоги деінде. Наприклад - у клініках для біженців. Кількість відвідувачів таких закладів за останні місяці зросла на чверть.

  Янніс Крістолопулос, батько хворої дитини: "Я уперше в такій клініці. Я був підприємцем, але втратив бізнес через кризу. Це єдина лікарня, в якій погодилися оглянути мою дитину безкоштовно. Не думав, що опинюся тут. Я про таке раніше лише по телевізору дивився".

  Нікітас Канакіс, директор благодійної клініки: "До нас звертаються багато безробітних. У них немає страховки, тож не можуть лікуватися в інших місцях. Ми були шоковані тим, що люди почали питати не лише про ліки, а й про безкоштовне харчування. Я вважав, що з такою бідністю в нашій країні покінчили багато років тому".

  Обурені греки щодня виходять на вулиці. Кажуть - втрачати їм уже нічого. Страйки, протести, заворушення - не припиняються у столиці кілька місяців. Неможливість змінити своє життя на краще та відсутність перспектив змушують молодь думати про еміграцію.

  Апостоліс Сіокас, студент-медик: "Я боєць. Я докладу усіх зусиль, щоби допомогти своєму народові. Але якщо я не зможу прогодувати себе, не зможу жити тут нормальним життям - я поїду".

  Три тижні в Афінах не працювали комунальники. Минулого тижня відбувся всезагальний дводобовий страйк. Напередодні - добу не працювали столичні транспортники. Профспілки погрожуть подальшими виступами. Але, схоже, навряд чи зможуть домогтися повернення докризового рівня життя.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Туреччині оцінили збитки від землетрусу у $2 млрд.
  Наступний матеріал
  ЗМІ оприлюднили відео поховальної церемонії Каддафі [відео]
  Теги: