5.ua

"Ляпас Євросоюзу" і "театр абсурду" – світ реагує на терористичні "вибори" на Донбасі

  Європа роздумує, як реагувати на дипломатичного ляпаса від Росії. Москва вирішила визнати імітацію виборів на окупованих територіях Донбасу. Після цього речник Ангели Меркель вже заявив: мови про скасування санкцій проти Росії більше немає.


  "Ляпас Євросоюзу" – так реакцію Росії на псевдовибори назвав дипломат Карл Більдт, який останні 7 років очолював МЗС Швеції і від початку Майдану підтримував боротьбу українців за демократію. Більдт наголошує: визнання Москвою голосування є ще й відвертим порушенням домовленостей у Мінську. Такої ж думки дотримуються й провідні дипломати Євросоюзу, зокрема, й Федеріка Моґеріні, що кілька днів як замінила Кетрін Ештон на посаді Верховного представника ЄС. Солідарні й у Комітеті закордонних справ Європарламенту.

  А голова комітету парламентської співпраці між Україною та ЄС Андрей Пленкович зазначив: "Нелегітимні й незаконні вибори ... не відповідають вільному волевиявленню українських громадян і не будуть визнані ані Європарламентом, ані міжнародною спільнотою. Спроби Москви легітимізувати ці вибори суперечать Мінським угодам і можуть підірвати усі зусилля для встановлення миру".

  Європейські дипломати засуджують проведення псевдовиборів єдиним фронтом. Голова фінського МЗС Ерккі Туоміоя називає псевдоголосування "театром абсурду". Дивується реакції Росії і речник Ангели Меркель Штеффен Зайберт: "Незбагненно, як офіційні представники Росії можуть підтримувати чи навіть визнавати так звані "вибори"".

  Представник канцлера наголошує: в такій ситуації не може бути й мови про скасування санкцій проти Росії. Навпаки – час думати про нові обмеження. Їх мають намір обговорити вже цього тижня – повідомили у Брюсселі. А у Вашингтоні - поки що неофіційно, на рівні аналітиків – кажуть: нові американські санкції теж не забаряться.

  Попередній матеріал
  У Міноборони планують заміну вищих офіцерів на тих, хто отримав досвід під час АТО
  Наступний матеріал
  НБУ щодня продаватиме долари за "голандською схемою"