Легітимність лівійської Перехідної ради визнали 50 країн світу

  Туреччина знову відкриває посольство у Лівії. Про це сьогодні повідомило тамтешнє МЗС. Таке рішення уряд ухвалив після паризької конференції "Друзі Лівії". Національну перехідну раду вже визнали понад півсотні держав. Тож, попри те, що бойові дії в країні не припиняються, перехідний уряд поступово налагоджує відносини із міжнародною спільнотою.

  Національна перехідна рада Лівії подовжила термін, коли війська Каддафі можуть здати місто Сирт - до 10 вересня. Попри погрози Муаммара Каддафі організувати в країні затяжну партизанську війну, повстанці наполягають на мирній здачі в полон колишнього лідера Джамахірії.  

  Ахмад Бані, речник Національної перехідної ради: "Ми запропонували ще один тиждень очікування. Це шанс на мирне врегулювання. Ми не хочемо битися з нашими рідними і друзями в Сирті. Якщо вони погодяться - штурму не буде. Ми намагаємося уникнути кровопролиття".

  Як розвиватимуться далі стосунки Національної перехідної ради з іншими країнами - обговоривали в Парижі. Там відбулася міжнародна конференція під назвою "Друзі Лівії". У ній взяли участь представники понад 60-ти країн, а також - голова перехідної ради Мустафа Абдель Джаліль. Легітимність опозиційного уряду визнали вже півсотні країн. До них долучилися, зокрема, Україна та Росія. А от Африканський союз - поки що вагається. Його представники побоюються репресій проти темношкірих мешканців Лівії. Національна перехідна рада запевняє, що дотримуватиметься міжнародного права.

  Мустафа Абдель-Джалілль, голова Національної перехідної ради: "Міжнародна спільнота визнала нас, тож ми також маємо виконувати свою частину угоди. Лівії потрібні стабільність та безпека. Ми запровадимо в країні толерантність та верховенство закону".

  Налагодження відносин між перехідним урядом та міжнародною спільнотою відбувається і на економічному рівні. Євросоюз зняв санкції, накладені раніше на 28 лівійських компаній. Країни-учасниці НАТО вирішили розморозити 15 мільярдів доларів, які належали Муаммару Каддафі та його союзникам. Водночас, альянс планує продовжити авіаудари по Лівії до остаточної перемоги повстанців.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Гроші з рахунків Муамара Каддафі та його оточення мають повернутися до лівійського народу. Ми розморозимо їх і передамо у розпорядження лівійської Перехідної ради. А авіаудари НАТО не припиняться, допоки Каддафі і його війська не перестануть становити загрозу для мешканців держави".

  Лівійські повстанці вже тримають під контролем майже всю територію Лівії. Перехідна рада поступово перебирає на себе повноваження лівійського уряду. Її представники вже заявили - поки що всі угоди, підписані урядом Каддафі лишаються в силі. Національна перехідна рада працюватиме ще кілька місяців, до виборів до національних законодавчих зборів. Потім - договори можуть переглянути.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Одеському зоопарку народилось одразу 6 левенят
  Наступний матеріал
  У світі відзначають річницю завершення Другої світової війни
  Теги: