Фото 1tvnet.ru

Le Figaro: Путін став загрозою всьому світу

  Сьогодні хазяїну Кремля вдається практично все: він анексує Крим без єдиного пострілу, "гризе" решту України, нав'язує Заходу свою позицію в Женеві і б'є рекорди популярності у росіян, які, впавши в націоналістичний екстаз, аплодують його досягненням, немов це продовження Олімпіади в Сочі.


  Про це у статті в Le Figaro пише Олександр Мельник, викладач Бізнес-школи ICN Нансі-Мец.

  За словами автора, Путін вирішив, що йому все дозволено, "ним рухає туманне моральне та історико-емоційне передчуття, якась нова pravda (вища, чи не божественна істина), яка зводить Росію в ранг святої рятівниці збитого з пантелику Заходу".

  "Російський президентє втіленням правового нігілізму, властивого протягом століть його країні, в якій до закону ставляться як до клаптика паперу ", - пише видання.

  "Проте він також - і в першу чергу! - духовний син комунізму в ланцюжку Ленін-Сталін-Брежнєв-Андропов, - підкреслює автор. - Породження цієї злочинної системи, яка так і не постала перед судом Історії. Внутрішній годинник російського президента завмер в 1970-х - в тому часі, коли він пройшов підготовку агента КДБ і не міг сприймати світ інакше, ніж через призму холодної війни".

  "Вигодуваний молоком цинізму, який просочував його країну за Брежнєва, коли радянські глашатаї, які повинні були боротися зі "згубним впливом капіталізму", на ділі поклонялися культу суспільства споживання, натхненного Америкою, він сьогодні і уявити собі не може, що основоположні цінності Заходу (індивідуальна свобода, людська гідність, верховенство закону, демократія, громадянське суспільство, вільна преса та інші) можуть бути чимось, крім семантичного обману, який маскує приманку. Всі ці цінності в очах Путіна - не більше ніж "димова завіса", - пише політолог.

  "До нещастя, сучасність відзначена подіями, які зміцнюють Путіна в його омані: колишній бундесканцлер Герхард Шредер став співробітником "його""Газпрому"; Тоні Блер дорого продає свої поради авторитарному режиму Казахстану. Не кажучи вже про Жерара Депардьє, який, на глибоке переконання Путіна, приховує за визнаннями в любові до російської культури банальне бажання не платити податки у власній країні, де при владі встали соціалісти ", - пише Le Figaro.

  Однак умілий і розважливий тактик Путін, все ж зробив історичну помилку. "Вивести Росію з західного цивілізаційного простору за відносно короткий час - ось це "досягнення"! Ні татаро-монгольському ігу, ні найретрограднішому царизму, жодному з генсеків КПРС ніколи раніше це не вдавалося", - іронізує автор.

  "Нарешті, історична помилка Путіна не обмежується межами його країни. Залишимо нерішучість "реалполітік" і перестанемо боятися сказати це вголос: Путін став загрозою миру в усьому світі. Він і тільки він, зрештою, несе відповідальність за руйнівну ескалацію в глобальному масштабі", - підсумовує політолог.

  Переклад з французької ИноПресса
  Попередній матеріал
  Спікер Ради Федерації РФ проти військового вторгнення в Україну
  Наступний матеріал
  Шуфрич став головним київським "регіоналом"
  Loading...