Фото kremlin.ru

Лавров: США керують процесом в Україні

  Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров дав ексклюзивне інтерв'ю

  Лавров заявив, що США "перекладають провину на чужі плечі". Вашингтона впевнений, що це з Росії йдуть накази протестувальникам на Півдні і Сході України захоплювати адміністративні будівлі. І тепер від Москви вимагають віддати наказ про звільнення цих будівель, а заодно і перестати висувати вимоги про федералізацію і децентралізації влади в Україні.

  Між тим, Ларов заявляє, що у Москви немає важелів впливу на Київ і події на Сході відбуваються тому, що "люди збунтувалися через кілька місяців після того, як їх інтереси стали повністю ігнорувати, коли вони побачили, що відбувається на Майдані, де бешкетував "Правий сектор", де від снайперського вогню гинули десятки людей".

  Захід та США звинувачують Москву у небажанні виконувати Женевські угоди, однак, за словами глави МЗС Росії, це Київ не виконує умов угоди.

  "На відміну від Європи, яка намагається діяти більш завуальовано, США діють набагато більш відкрито. Було дуже багато матеріалів про роль ЦРУ в аналізі ситуації, також були повідомлення про роль американського посольства у подіях на Майдані, вони напряму спілкувалися з активістами, які були озброєні і планували захоплення будівель", - заявив російський міністр.

  "Коли отримуєш щодня дзвінки від Джона Керрі, який говорить, що ви повинні зробити, коли розумієш, наскільки США далекі від України, і наскільки вони збуджені, створюється враження, що вони дійсно у великій мірі керують всім цим процесом", - заявив Лавров.

  Головний російський дипломат також звинуватив Київ у спробі заборонити російську мову та "багатьох інших "щовіністистських" діях коаліції, до якої увійшла і партія "Свобода".

  За його словами, в Москві цілком розуміють, чому сталися хвилювання на Сході України (який у Росії постійно називають Південним сходом): "Вони не хотіли повторення київських подій. Вони хотіли підтримувати дружні угоди з Росією, оскільки там у них проживають родичі. Вони прислухалися до думки Росії".

  Міністр підкреслив, що Росія ніколи не заперечувала, що направила на російсько-український кордон додаткові війська.

  "Наші війська перебувають на російській території. Вони брали участь у військових навчаннях, які Сергій Шойгу, очоливши міністерство оборони, перевів на постійну основу. Це нормально, тому що армія повинна відчувати себе підготовленою", - пояснив міністр. Він чітко дав зрозуміти , що якщо на нас нападуть, ми будемо відповідати. "Якщо інтереси російських громадян будуть прямо порушені, я не бачу іншого виходу, окрім як відповісти відповідно до норм міжнародного законодавства", - зазначив Лавров.

  Ніхто - ні американці, ні українці, ні європейці - не знайшов жодного доказу участі Росії в загрозливій Україні військової діяльності, заявив Ларов. За його словами, єдиний конкретний випадок, про який заявили американці "крім сфальсифікованих комп'ютерних знімків", - це те, що люди на Сході України використовували російську зброю. "Але справа в тому, що "Калашниковими", "Макарова" користуються в Україні всі", - заявив Лавров.

  Глава МЗС РФ зазначив, що люди, які "інсценували переворот в Україні і повалили законного президента", хотіли лише одного – вибори 25 травня.

  "Україна - лише один із проявів небажання Америки поступатися в геополітичній битві", - заявив глава зовнішньополітичного відомства РФ, відмітивши, що США не готові визнати, що вони не можуть задавати тон у всіх частинах світу, нав'язувати всім вже готові рішення.

  "Кожен раз, коли ми укладаємо якісь угоди , американці починають звинувачувати когось іншого в умисному затягуванні процесу або, що ще гірше, починають висувати нові вимоги, не відповідні досягнутому консенсусу. Ось що вони роблять зараз в Женеві", - зазначив Лавров.

  Попередній матеріал
  В Донецькій ОДА від сепаратистів звільнено два поверхи
  Наступний матеріал
  У Горлівці зник журналіст
  Теги:
  Loading...