Лавров про російські війська в Україні: ви нічого не доведете

  Російських військ в Україні немає – у цьому вкотре запевнив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров  після зустрічі з державним секретарем США Джоном Керрі.

  Головний аргумент Лаврова – США досі не довели Росії протилежного.

  Державний секретар США Джон Керрі зазначив: "Ми домовилися обмінюватися інформацією щодо того, що відбувається на сході України. Ми також домовилися, що цей діалог триватиме. Що ж до санкцій – вибір, який робитиме Росія, впливатиме на наші рішення. Ми все ще сподіваємося, що рішення, ухвалені під час Мінських переговорів, будуть втілюватися, і завдяки їм кордон буде перекритий, війська відведені, а стабільність відновлено таким чином, щоби вирішити конфлікт. Чи станеться це – буде зрозуміло в найближчі кілька тижнів".

  Однак Лавров не бачить, чим Росія може допомогти встановленню миру в Україні: "Договір про припинення вогню підписали повстанці та уряд. Вони і мають його виконувати – чим, власне, зараз і займаються".

  Дипломати провели зустріч перед початком саміту країн Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці, АТЕС. Говорили також про спільну боротьбу зі світовим тероризмом, однак про конкретні кроки щодо розв’язання ситуації в Сирії – не домовилися. Натомість, дійшли згоди щодо ядерної програми Ірану. Переговори відбулися на тлі найбільшого погіршення відносин між США та Росією за останні кілька років. Керрі та Лавров за останній рік уже зустрічалися десять разів, востаннє – три тижні тому.

  Попередній матеріал
  Путінські терористи захопили в заручники українських переговорників
  Наступний матеріал
  Британська поліція затримала підозрюваних у замаху на королеву