Лауреат Нобелівської премії помер за кілька годин до вручення нагороди

  Надзвичайна ситуація у Нобелівському комітеті. Один із цьогорічних лауреатів у галузі медицини, Ральф Стайнман, - помер за лічені години до присудження нагороди. На таємному засіданні комітету про це не знали. А згідно з правилами - посмертно Нобелівську премію вручають лише тим лауреатам, які були живі в момент оголошення нагород. Нобелівський комітет уже оголосив - ще одного лауреата, замість померлого Стайнмана - обирати не будуть. Що робити з премією - поки що вирішують.

  Йоран Ганссон, генеральний секретар Нобелівського комітету: "Нобелівська Асамблея у Каролінському інституті вирішила, що Нобелівська премія 2011-го року у галузі фізіології чи медицини буде розділена так: одну половину нагороди отримають Брюс Бойтлер та Жюль Гофман, за свої відкриття у галузі активації вродженого імунітету. Інша половина піде Ральфу Стайнману, за його відкриття дендрИтних клітин та їхньої ролі у набутому імунітеті".

  Нобелівський комітет - у надзвичайній ситуації. Один із трьох лауреатів премії, Ральф Стайнман - помер тридцятого вересня, за лічені години до того, як став лауреатом, саме в той час, як комітет обирав переможців. Посмертно Нобеля - не вручають. Виняток - лише ті вчені, що були живі на час оголошення  їх переможцями і померли до десятого грудня - дня вручення призів. У комітеті уже заявили - нового лауреата замість Стайнмана - не переобиратимуть. Канадець Стайнман помер у віці 68-ми років від раку підшлункової. Діагноз поставили чотири роки тому, і продовжити собі життя вчений зміг за допомогою власної методи імунотерапії, за яку і отримав Нобелівську премію.

  Г. Дж. Лундґрен, професор: "Ці вчені відкрили нове бачення механізмів хвороб. Вони відкрили нові дороги для запобігання і терапії інфекційних захворювань, раку, запалень, авто-імунних захворювань та розвитку вакцин".    

  Ларс Клареског, професор ревматології: "Я в захваті від цих відкриттів. Завдяки ним розроблять кращі вакцини від мікробів. Вони вкрай необхідні - мікроби стали дуже стійкими до антибіотиків. Також я сподіваюся, що завдяки дослідженням імунітету стане можливою поява ефективніших ліків від раку".

  Ще два лауреати, Брюс Бойтлер та Жюль Гофман поділять між собою половину призу у майже мільйон євро. Серед їхніх розробок - відкриття механізмів роботи імунітету, зокрема, тих ланок, що першими починають боротися із хворобою. За традицією, лауреатів Нобелівської премії з медицини та фізіології називають першими. Протягом тижня оголосять переможців із фізики, хімії та літератури. У п’ятницю стане відоме ім’я лауреата премії миру. Наступного понеділка - оголосять лауреата з економіки.  

  Урочисте вручення премії відбудеться 10 грудня - у день смерті її засновника Альфреда Нобеля.

  Нонна Стефанова, Марина Кафтан, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Медпункти НСК "Олімпійський" обладнають дефібриляторами
  Наступний матеріал
  Справу про смерть у міліції студента Індила відмовились відправити на дорозслідування
  Теги: