Латинська Америка потерпає від повені і посухи одночасно

  Від потужних повеней потерпає Мексика. Водночас, у Бразилії - надзвичайно сильна посуха. Науковці твердять: до таких кліматичних ексцесів призвело глобальне потепління.
  За даними метеорологів, нинішній сезон дощів у Мексиці виявився найбільш руйнівним у історії країни. Від наслідків повеней осені нинішнього року у країні постраждали сотні тисяч людей. Тим часом у Бразилії через екстремально високу температуру повітря пересихають ріки басейну Амазонки, і посилюється ерозія узбережних зон. На півночі країни у океан разом з частиною берега зсунулися понад чотири сотні будинків містечка Атафона. На думку науковців, причина таких різких змін у кліматі - людська діяльність.

  Альфонсо Ботелло, науковець: "Зараз клімат перестав змінюватися поступово, як це було упродовж мільйонів років. Вплив людини значно пришвидшив цей процес. Це - інтенсивне використання нафтового пального, викиди в атмосферу вуглекислого газу і парниковий ефект".

  Серджіо Лейтао, представник Грінпіс: "У басейні Амазонки цьогоріч ми спостерігали і повені, і пожежі, і посухи. І усе це - за один рік. Песимістичні сценарії розвитку подій, про які попереджали екологи, ми зараз бачимо на власні очі. В усьому світі повинні почати боротьбу з глобальним потеплінням".

  Попередній матеріал
  Студентські протести в Італії переросли у бійки з поліцією
  Наступний матеріал
  На Землю повернулись члени 25-ї експедиції на МКС
  Теги: