delphi.lv

Латвійська поліція затримала кремлівського пропагандиста Грема Філліпса

  Нагородженому терористами "ЛНР" пропагандисту Кремля Грему Філліпсу можуть заборонити в'їзд до Латвії

  Співробітники латвійської поліції затримали скандально відомого журналіста кремлівських пропагандистських телеканалів Russia Today і "Звєзда" Грема Філліпса, повідомляє латвійський портал Delfi.

  Філліпс спочатку намагався стати на чолі колони легіонерів і їх прихильників в старій Ризі, проте охорона не дозволила йому це зробити. Згодом він одягнений у помаранчевий жилет представника преси, кричав: "Чому ви прославляєте фашизм?" і намагався добитися від учасників ходи відповіді на агресивні і провокаційні запитання. У більшості випадків спроби Філліпса були проігноровані. Деякі літні люди відмовлялися говорити з ним російською.

  Зауважимо, що день пам'яті латиських легіонерів - це неофіційний пам'ятний день у Латвії, що відзначається 16 березня в пам'ять про полеглих бійців Латиського добровольчого легіону, який воював проти СРСР у складі військ СС.

  Зрештою Філліпса затримали, хоча він і чинив спротив. Поліція не пояснила його затримання, коротко зазначивши, що він провокує людей. Присутні вітали дії правоохоронців оплесками.

  За інформацією Delfi, міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс вважає перебування Грема Філліпса в Латвії небажаним і, порадившись з керівництвом Поліції безпеки, він вирішить, чи включати його до "чорного списку".

  На момент публікації стало відомо, що поліція вже відпустила Філліпса.

  Відомо, що так званий "британський журналіст" Грем Філліпс номінально є позаштатним співробітником російських телеканалів Russia Today і "Звєзда". Він здобув скандальної слави своїми репортажами з окупованого російськими терористами Донбасу, де висвітлював події у гостро антиукраїнському ключі та брав участь у допитах заручників. У 2015 році ватажок терористів так званої "ЛНР" Ігор Плотницький нагородив Грема Філліпса медаллю "За заслуги" II ступеня. Уже цього року в РФ його нагородили "медаллю військового журналіста".

  Як повідомляв 5.ua, ще на початку російського вторгнення на Донбас, 21 травня 2014 року, СБУ затримала Грема Філіпса і відпустила наступного дня. Він повернувся на окуповану територію України через РФ, і серед іншого, їдучи в колоні військ вторгнення, випадково зняв на відео новітні танки ЗС РФ Т-72Б3 під Дебальцевим у лютому 2015-го.

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: Бойовики обстріляли мирне населення Зайцевого - є поранені
  Наступний матеріал
  Росія порушила понад 400 міжнародних договорів, анексуючи Крим
  Теги:
  Loading...
  Шойгу особисто нагородив російських танкістів, поранених під Дебальцевим

  Шойгу особисто нагородив російських танкістів, поранених під Дебальцевим

  Автор петиції про приєднання Латвії до Росії отримав тюремний строк

  Автор петиції про приєднання Латвії до Росії отримав тюремний строк

  Петиція з вимогою запровадити санкції проти української влади з’явилася на сайті Білого дому

  Петиція з вимогою запровадити санкції проти української влади з’явилася на сайті Білого дому