5.ua

Китайська влада підозрює в теракті на площі Тяньаньмень ісламістів

  Китайська влада підозрює в теракті на площі Тяньаньмень ісламістів. Таку заяву зробив високопоставлений чиновник у компартії Китаю під час візиту до Ташкента.

  Мен Цянжу, секретар комісії з політичних і правових питань, звинуватив у підбурюванні до атаки на головній площі Китаю Ісламський рух Східного Туркестану. Внаслідок теракту на Тяньаньмень 28 жовтня загинули 5-ро людей. Серед жертв: водій та двоє пасажирів автівки, які виявилися вихідцями з Сіньцзян-Уйгурського автономного району. Більшість населення цього регіону становлять уйгури, що сповідують іслам. Поліція вже затримала 5-ох підозрюваних в організації теракту, також уйгурів. Офіційний Пекін вважає, що ісламісти прагнуть створити незалежний Східний Туркестан на сході автономії, та звинувачує ісламський рух в актах насильства в регіоні.

  Мен Цянжу, секретар комісії з правових питань КП Китаю: «Жорстокий терористичний інцидент, який стався у Пекіні, - це організований та прорахований акт. За підбурюванням стоїть ісламський рух Східного Туркестану, який діє у центральній та західній Азії».  

  Попередній матеріал
  Опозиційні партії готові підтримати законопроект Лабунської [відео]
  Наступний матеріал
  Понад 400 фур застрягли біля трьох пунктів пропуску на кордоні з РФ