Китай випробував куплений в Україні авіаносний крейсер

  У 1998-му році Пекін купив в України недобудований ракетний крейсер «Варяг». Під час продажу Україна зазначила в договорі, що судно не може використовувати задля військової мети. Китай же заявляє: останній посередник, у якого вона придбала крейсер «Варяг», такої вимоги не висував. Тепер КНР використовуватиме авіаносець «Ляонін», як основну ударну силу в регіоні, де на кілька груп островів претендують також півдесятка інших країн. Колишній український крейсер під китайським прапором уже встиг поконфліктувати з американським військовим кораблем.

  Успішно пройшов усі випробування у Південно-Китайському морі авіаносець «Ляонін», збудований на базі українського крейсера «Варяг». Про це повідомляє штаб військово-морського флоту КНР. Після маневрів, які тривали тридцять сім днів, перший китайський корабель такого класу повернувся у порт приписки – Циндао. Під час навчань він виконував роль основної ударної сили в групі, до якої також входили два фрегати, два есмінці та кілька підводних човнів. Капітан судна уже відрапортував: найбільш грізна морська зброя Китаю – повністю готова до бойового використання.

  Жань Жень, капітан авіаносця «Ляонін»: «Команда корабля успішно впоралася з усіма поставленими завданнями. Цілі навчань варіювалися від дослідницьких до бойових. Особливу увагу ми приділили вивченню бойових можливостей цього судна».

  Недобудований авіаносний крейсер «Варяг», на основі якого сконструювали «Ляонін», Україна продала одній із китайських компаній у 1998-му році за два десятки мільйонів доларів – тобто, за ціною металобрухту. Офіційний Київ висунув умову, що в такому разі корабель не може використовуватися в майбутньому для військових цілей. Фірма-покупець спочатку погодилася з цим і оголосила, що переобладнає «Варяг» під морське казино, але пізніше продала його військовому флоту КНР. У 2012-му авіаносець «Ляонін» спустили на воду. Тепер його вартість оцінюють у кілька мільярдів доларів. Пекін заявив, що має повне право використовувати його для захисту національних інтересів в акваторії Південно-Китайського моря, шельф якого багатий на родовища нафти і газу. Свої претензії на нього також оголосили Японія, Південна Корея, В’єтнам, Філіппіни і Тайвань.

  За участі «Ляоніна» в кінці 2013-го стався один із найжорстокіших інцидентів упродовж кількох останніх років між китайським та американськими флотами. 5-го грудня авіаносець пройшов дуже близько від ракетного крейсера Сполучених Штатів «Коупенс». Міністр оборони США Чак Хейгел назвав такі дії китайських моряків «безвідповідальними». Пекін же звинуватив Вашингтон у стеженні за своїм військовим кораблем. До 2020-го року Китай планує налагодити серійне виробництво авіаносців на основі «Ляоніна».

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Майдані провели конкурс прикрас для революційної ялинки
  Наступний матеріал
  У Вінниці другий рік поспіль працює «Сінематограф Снігуроньки»
  Теги:
  Loading...