Китай у полоні негоди

  Китай у полоні негоди. На півдні потерпають від небувалої - посухи, а на північному сході - від нищівних злив із градом.

  Побите скло і глибокі вм`ятини на машині. Це наслідки потужних злив з градом, які охопили північно-східну частину Китаю. Подекуди негода спричинила повені. Висока вода  розмила автошляхи. Довелося скасувати і кілька авіарейсів.  

  Житель Китаю: "Я саме вечеряв, коли почув - сильний шум. Коли глянув у вікно - побачив, що почалася сильна злива. Град - пошкодив моє авто. Але вийти на вулицю і подивитися, наскільки серйозні ушкодження - я зважився не одразу. Градини були дуже великі".

  Тоді як північ і схід потерпають від злив, південь Китаю вже другий місяць поспіль страждає від небувалої посухи.

  Найгірша ситуація у тридцяти провінціях. Там тривалий час тримається температура у 35 градусів тепла. Опадів тут не бачили кілька тижнів поспіль і за прогнозами синоптиків найближчим часом дощів не буде. Від нестачі води потерпають три мільйони людей.  Водойми, які використовували, щоб поїти худобу та поливати врожай - пересохли. Посуха знищила близько мільйона гектарів посівів. 

  Ду Бінлянь, місцевий мешканець: "Води немає. усі водойми та криниці висохли. а води, яку ми використовували з дамби тепер недостатньо для порятунку посівів".

  Цю Фень, речник департаменту з надзвичайних ситуацій: "В нашій провінції посуха почалася у липні і триває дотепер - вже майже 50 днів. Якщо ситуація не покращиться, ті райони, які розташовані у гірській місцевості і мають погану систему зрошення втратять врожаї".

  Влада вже доправила до постраждалих регіонів спеціальне обладнання для боротьби з посухою, зокрема потужні насоси, завдяки яким люди матимуть змогу набирати питну воду для домашніх потреб. Місцеві, у свою чергу, шукають підземні джерела. Нещодавно в одній з печер знайшли струмок. Тепер усі селяни з навколишньої місцини, а таких близько двох тисяч, мають чим поїти худобу та поливати городину.

  Ганна Ільїних, "5 канал"   

  Попередній матеріал
  Від негоди потерпають у Китаї
  Наступний матеріал
  У незвичний спосіб висловила солідарність із владою 100 молодих венесуельців
  Теги: