Китай готується до святкування Нового року

  Китай готується зустрічати Новий рік за місячним календарем. Тигр поступається місцем кролику в ніч проти третього лютого. Разом із цим святом до Китаю приходить весна - вважається, що з нового року вона поступово переборює холод.

  Завершення року за місячним календарем - гарячий час у Китаї. Люди прикрашають будинки, купують сувеніри, феєрверки та солодощі. Святкування розпочинається з проводів старого року. На вулицях люди дивляться на виконання танцю левів. За повір`ям, він приносить щастя у наступному році.

  Новий рік - найважливіше родинне свято року. Тому китайці приїздять додому з усіх кінців світу. Урочисті заходи включають багато елементів - обов`язкові феєрверки, ритуальні танці, є традиційна їжа - домашні пельмені. Вони символізують багатство й удачу.

  Житель Китаю: "Ми готуємо смачну їжу, уже прикрасили будинок. У перший день нового року плануємо відвідати всіх родичів і друзів. Новий рік - чудове свято, ми всі його дуже любимо".

  Житель Китаю: "Сподіваюся, цьогоріч я і мої друзі визначимося зі своїм майбутнім. Ми в такому віці, коли прагнемо розвитку і покращення і в роботі, і в особистому житті".

  Новий рік за місячним календарем ще називають Чуньцзе - Свято весни. Вважається, що з цього дня весна поступово перемагає зиму. Весняний фестиваль триває 15 днів і завершується святом ліхтариків. Офіційні вихідні в усій країні триватимуть цьогоріч сім днів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США і Канаді відзначають День бабака
  Наступний матеріал
  У Каїрі відбулись зіткнення між прихильниками і противниками Мубарака
  Теги: