Киргизька майстриня заробляє на виготовленні ляльок

  Перетворити власне хобі на прибутковий бізнес вдалося мешканці Киргизстану. Напередодні свят саморобні лялькі від Азізи Ташкаджаєвої почали користуватися неабияким попитом.

  Ще п`ять років тому ім’я Азізи Ташкаджаєвої було невідомим широкому загалу. Утім, віднедавна її бізнес почав переживати справжній бум. Авторські ляльки майстрині стали одним із найпопулярніших подарунків на новорічні свята серед мешканців її рідного міста Ош. Сама ж дизайнерка вважає успіх неочікуваним, адже не сподівалася, що зі звичайного хобі можна буде заробляти.

  Азіза Ташкаджаєва, майстриня: "Колись я завітала до сестри і побачила в неї саморобну ляльку. Мені вона дуже сподобалася, і я вирішила теж спробувати зробити ляльку. Вона вийшла дуже гарною і коли її побачила подруга - то одразу зажадала придбати. От так і почався мій бізнес".

  За п’ять років наполегливої праці майстриня змогла налагодити серійне виробництво. Перших ляльок робила з матеріалів, які були під рукою - від старих ганчірок до побутового сміття. У своєму маленькому цеху, на який вона перетворила кімнату в помешканні, працює разом із ученицею.

  Нафіса Сабіржанова, учениця: "Мої батьки не могли дозволити собі купити мені ляльку. Коли я дізналася, що є жінка, яка навчає, як робити ляльок самій - одразу знайшла її. У майбутньому я планую стати відомою дизайнеркою іграшок".

  Наргіза Максутова, покупець: "На Новий рік я вирішила зробити оригінальний подарунок доньці. Бачите - замовила тут. Гадаю, це дуже гарний сюрприз".

  За своє життя Азіза Ташкаджаєва навчила понад десять учениць. Бізнес, який починався, як хобі, дозволяє утримувати родину та платити зарплатню учениці.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Держбюджет Португалії перевірять на відповідність конституції
  Наступний матеріал
  Балаклавську бухту заполонили мільйони медуз [відео]
  Теги:
  Loading...