Новая газета

Кубанську активістку засудили до 2-х років за заклик до федералізації Російської Федерації

  Заклик до федералізації російський суд визнав "екстремізмом" і "сепаратизмом".

  Жовтневий районний суд Краснодара визнав Дарину Полюдову винною в закликах до екстремізму і до сепаратизму, в тому числі через інтернет (частина 1 статті 280 КК, частина 2 статті 280 КК і частина 2 статті 280.1 КК РФ), за одиночний пікет і публікації в соцмережі "ВКонтакте", та засудив до двох років колонії-поселення. Про це повідомляє видання "Медиазона".

  Прокурор просив засудити активістку до трьох з половиною років колонії. Сама жінка не визнає провини і називає переслідування політичним. Керівник міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чіков уже назвав Дарину Полюдову "ще одним політв’язнем Росії".

  Справу проти активістки порушили після спроби провести "Марш за федералізацію Кубані": її звинуватили за статтею про сепаратизм. Інший епізод у справі – перепост, зроблений 16 липня 2014, із закликами до соціалістичної революції і "виходу на площу". Третій епізод стосується запису в соцмережі з критикою президента РФ Путіна.

  У ході дебатів Полюдова зазначила, що вона не закликала до насильницьких дій. Як зазначає "Новая газета", активістка навпаки категорично виступала проти війни, зокрема – проти російського вторгнення до України.

  Нагадаємо, при цьому Росія послідовно, яка номінально є федерацією, чомусь послідовно вимагає федералізації від України.

  Попередній матеріал
  Спецоперація в Авдіївці: СБУ затримала чотирьох бойовиків
  Наступний матеріал
  Березовець: Тільки в адміністрації Путіна понад 70 людей займаються Україною