Криза у Конго. Ситуація станом на 02.11.08 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Гуманітарну допомогу в Конго необхідно доправити негайно - заявляють європейці. Напередодні міністри закордонних справ Франції та Великої Британії відвідали табори для біженців в провінції Північе Ківу. Дипломати визнали - регіон опинився на межі гуманітарної катастрофи. Втім, доправляти допомогу постраждалим украй небезпечно. Адже у Конго точиться справжня війна між повстанцями та урядовими військами. З Конго дипломати вирушили до сусідньої Руанди - шукати виходів із кризи.
  ООН готує до відправки харчі та медикаменти для сотень конголезьких біженців. В Організації сподіваються, що вдасться створити гуманітарний коридор. Перші зіткнення в Демократичній республіці Конго розпочалися ще два місяці тому. З того часу біженцями стали близько чверті мільйона людей, а гуманітарні організації призупинили роботу у більшості областей. П`ятдесят тисяч втікачів дісталися столиці Північного Ківу - міста Гома, про долю решти - нічого невідомо.

  Ворожнеча між місцевими етнічними групами - хуту і тутсі - має тривалу історію. У дев`яносто четвертому у сусідній Руанді хуту вирізали вісімсот тисяч тутсі. Лідер нинішнього повстання Лоран Нкунда стверджує, що лише захищає свій народ - тутсі - від нападів руандійських хуту. Натомість уряд Конго заявляє, що Руанда підтримує повстанців. Тож, щоби відновити мир у регіоні, європейські дипломати вирушили на переговори до Руанди.

  Девід Мілібенд, міністр закордонних справ Великої Британії: "Ми всі знаємо, що опинилися перед масштабною гуманітарною кризою. Тому усі країни, і моя також, готові надати допомогу. Це те, що стосується гуманітарної допомоги, але найважливіше - це припинення вогню. І саме на цьому ми наголошуємо на усіх зустрічах".

  Високі гості з ЄС переконували руандійського лідера стримати місцевих бойовиків, які ведуть бої пліч-о-пліч з повстанцями у Конго. Попри взаємні звинувачення, лідери двох країн - Конго та Руанди - домовилися взяти участь у регіональному саміті, що відбудется незабаром. На зустрічі усі сторони конфлікту обговорять ситуацію у Конго. Раніше, припинити війну, яка може стати катастрофою для цілої Центральної Африки, закликав генсек ООН.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.91Мб)
  Попередній матеріал
  Гордон Браун просить грошей у нафтовиків для подолання фінансової кризи
  Наступний матеріал
  Попит людства на природні ресурси на третину перевищив можливості Землі
  Теги:
  Loading...