Кривавий світанок у Єгипті [відео]

  Кривавий світанок у Єгипті. Сорок дві людини загинули та понад три сотні зазнали поранень унаслідок сутичок між військовими та прихильниками поваленого президента Мохаммеда Мурсі у Каїрі. В армії кажуть: вояки зупинили спробу озброєних терористів штурмувати казарми Республіканської гвардії, де утримують Мурсі. Однак протестувальники стверджують: військові атакували їх під час вранішньої молитви.

  Бетеерами та танками з застосуванням вогнепальної зброї та сльозогінного газу - розігнала прихильників Мохаммеда Мурсі єгипетська армія. Постраждалі стверджують: на світанку під час ранкової молитви до їхнього табору увірвалися військові та відкрили вогонь.

   Мухаммед Хассан, прихильник Мохаммеда Мурсі: "Ми молилися на світанку, коли почули крик про допомогу від нашої групи охорони. Нас оточили близько тисячі солдатів і стали стріляти. На іншому боці вулиці спецпризначенці застосовували сльозогінний газ, водночас з армійським обстрілом. Солдати цілили нам у голови та груди. Я на свої очі бачив десятьох таких загиблих".

   Від дня усунення Мохаммеда Мурсі з президентської посади, його прихильники отаборилися у Насрі, районі Каїра. Більшість протестувальників збираються на акції поблизу мечеті святої Рабії аль-Адавії. А решта - проводять сидячий протест навпроти казарм Республіканської гвардії. Саме тут, вважають прихильники Мурсі, утримують під арештом їхнього лідера. Однак сьогодні на світанку проти них уперше застосували силу. В армії заявляють, що давали відсіч нападу озброєних терористів, які намагалися прорватися до казарм і вбили одного з офіцерів. Однак у таборі мітингувальників спростовують слова військових.

   Чоловік: "Де ж була їхня зброя? Вони були неозброєними мучениками, вони молилися. Ми цього армії не пробачимо".

   Поранених відвозили до розташованої неподалік мечеті Аль-Мустафи, де розмістився імпровізований шпиталь.

   Абдель Рахман, лікар: "Під час ранкової молитви люди прийшли з казарм Республіканської гвардії і повідомили, що там була стрілянина. До нас привезли понад сотню людей із вогнепальними пораненнями. Деякі люди - у коматозному стані. Ми очікуємо, що кількість постраждалих зростатиме".

   Рух Брати Мусульмани закликав прихильників до повстання після смерті товаришів. Однак опоненти ісламістів не вірять, що у загибелі людей біля казарм винна армія.

   Мохамад Адлі, опонент Мохаммеда Мурсі: "Те, що сталося, - справа рук самих Братів мусульман. Щоби вони мали підстави заявляти, що це поліція та армія вбиває прихильників Мохаммеда Мурсі. Так влаштоване їхнє мислення".

   Тим часом кровопролиття засудив колишній голова МАГАТЕ та нобелівський лауреат Мохаммед Барадей. Політик закликав до порозуміння між сторонами конфлікту. А міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу назвав ранкові події у Каїрі "бійнею".

   Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Синоптики прогнозують дощі по всій території України
  Наступний матеріал
  3-є українців, які постраждали у ДТП в Угорщині досі залишаються у лікарні [відео]
  Теги: