Криваві розборки наркокартелів в мексиканському Мічоакані

  Наркокартелі атакували батьківщину мексиканського президента Феліпе Кальдерона, штат Мічоакан. Протягом суботи вони напали на кілька поліцеських дільниць і патрулів, убили - більше десяти правоохоронців. Причиною нападів став арешт упливого наркобарона.

  Понад 12 тисяч мексиканців загинули у мафіозних розбірках, і це - лише за останні три роки, відколи президентом країни став Феліпе Кальдерон. Затятий противник наркобаронів, він наводнив Мексику урядовими військами і спецзагонами поліції. Ті не жаліють ані зірок шоу-бізнесу, ані видатних політиків. За останні півроку за зв`язки із наркомафією заарештували - вісьмох мерів та навіть мексиканську королеву краси - Лауру Зуньїгу. Останнім до рук поліції потрапив Арнольдо Руеда, один із керівників наркокартелю "Ла Фамілія".

  Родольфо Круз, генерал: "Зусиллями федеральної поліції ми змогли затримати Арнольдо Руеду, який поставляв закордон ефедрин для виробництва синтетичних наркотиків".

  Одразу після арешту товариші по угрупованню спробували звліьнити Руеду. Два десятки людей атакували поліцейську дільницю, де його утримували. Стріляли із автоматів, кидали гранати. Поліція відповіла вогнем. Нападники відступали, і сутичка вийшла на вулиці міста. Кулі трощили вікна будівель та автівок, припаркованих неподалік.

  Родольфо Круз, генерал: "Члени злочинного угруповання спробували його врятувати, поліція відповіла їм силою. Загинули троє наших співробітників. Коли злочинці побачили, що успіху не досягнути, - напали на інші поліцейські дільниці".

  Протягом кількох годин сутички поширилися на увесь штат Мічоакан. Двох поліцейських убили на дорозі від Морелії до порту Лазаро Карденас, під час хибного виклику.  Троє - зазнали поранень. У місті Замора застрелили двох солдатів. Трьох федеральних агентів - у гірському містечку Зітакуаро, відомому заповідником метеликів Монарх. Зараз у Мексиці - ніч і напади вщухли, однак із настанням неділі вони можуть поновитися.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Даля Грибаускайте - новий президент Литви
  Наступний матеріал
  5 людей загинуло внаслідок обвалу мосту в Індії
  Теги:
  Loading...