Дмитро Штибліков

"Кримський диверсант" Штиблінков просить екстрадувати його з РФ до України

  Штибліков хоче надалі відбувати покарання в Україні

  Дмитро Штиблінков просить екстрадувати його до України, для подальшого відбування покарання. Прохання посприяти у його переведенні він написав до Міністерства юстиції України під час зустрічі з російським омбудмсеном. Про це Людмилі Денісовій повідомив виконуючий обов'язки консула – керівника Консульства України в Новосибірську Олег Фіногенов. Йдеться на сайті українського омбудсмена.

  Водночас Уповноважена з прав людини у Росії Тетяна Москалькова відвідала українського засудженого Дмитра Штиблікова, фігуранта справи так званих "кримських диверсантів", який відбуває покарання в омській колонії. Про це повідомляє прес-служба російського омбудсмена.

  Тетяна Москалькова обговорила з ув'язненим умови утримання, зокрема, можливість і якість надання медичної допомоги. Там також додали, що, відповідно до попередніх домовленостей, саме з відвідування Штиблікова повинна початися програма взаємних візитів до громадян Росії і України, які перебувають в місцях позбавлення волі. Разом із Москальковою на зустрічі був присутній виконувач обов'язків консула-керівника Консульства України в Новосибірську Олег Фіногенов.

  Довідка. 9 листопада 2016 року в Севастополі затримали українців Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова і Володимира Дудку. У ФСБ Росії заявили, що вони були членами «диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Їх звинуватили в плануванні диверсійних акцій на об’єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення Криму. Дмитро Штибліков і Олексій Бессарабов до 2014 року працювали військовими експертами в центрі "Номос". Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, в минулому – капітан корабля радіоелектронної розвідки. У Службі безпеки України заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку СБУ. У свою чергу, у штабі АТО заявляли, що колишні українські військові, які зараз живуть у Криму, можуть стати «потенційними жертвами російських спецслужб». 3 травня суд у Сімферополі продовжив арешт затриманих у «справі українських диверсантів» на 2 місяці, до 8 липня.

  Попередній матеріал
  Вибух авто у Києві: власника "Волги" арештували на два місяці – подробиці
  Наступний матеріал
  "Такого спеціаліста, як Олексій, я не зустрічав": у Вінниці попрощалися з бійцем "Правого сектору"