Країни ЄС продовжують боротьбу з повенями [відео]

  Щонайменше 12 людей загинули внаслідок повеней у центральній Європі, двоє вважаються зниклими безвісти. Висока вода дошкуляє Польщі, Словаччині, Чехії та Австрії. Найбільше постраждала Німеччина.

  Майже сім сотень людей евакуювали з міста Дрезден у східній Німеччині. Рівень води у річці Ельбі неупинно зростає. У деяких районах міста відсутнє електропостачання. Канцлер Ангела Меркель відвідала зону паводків та пообіцяла виділити понад 130 мільйонів євро на допомогу постраждалим. Утім, мешканці маленьких міст кажуть - від грошей зиску мало і намагаються будь-що врятувати своє майно, та чекають на харчі та питну воду.

  Вольфганг Клавіттер, мешканець міста Грімма: "Сподіваємося, що ситуація невдовзі нормалізується і ми зможемо пересуватися містом і за межі нього. Ми не маємо електрики і нам потрібна їжа. Але не хочемо переїжджати до тимчасових притулків".

  Очікується, що рекордної позначки рівень води в Ельбі сягне у четвер. Допомагати зводити захисні мури у навколишніх містах рятувальникам допомагають понад чотири тисячі військовиків.

  Військовослужбовець: "Ми поклали мішки з піском перед будинком, а речі підняли на другий поверх. Це усе, що ми можемо зробити".

  Водночас, у столиці Чехії, Празі, ситуація стабілізувалася. Дощ припинився та вода перестала прибувати. Влада міста вже збирається поновити роботу п’яти станцій метро. Уряд збирається звернутися до Євросоюзу по грошову допомогу.

  Їрі Кріс, рятувальник: "Ми не спимо вже протягом сорока годин. Постійно відселяємо людей з підтоплених районів. Учора мали лише тригодинний перепочинок".

  Евакуація вже почалася в деяких регіонах Словаччини. Утім, тамтешні мешканці здебільшого не погоджуються переїжджати до притулків. Кожен власними силами намагається урятувати себе та помешкання від високої води.

  Угорщина ж лише готується до можливих паводків. У Будапешті чотири сотні людей уже працюють над зведенням водозахисних бар’єрів на Дунаї. Востаннє Європа бачила подібну повінь одинадцять років тому. Тоді загинули 17 людей, а країни зазнали мільярдних збитків.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Соцопитування: українці стали більше довіряти ЗМІ
  Наступний матеріал
  Попов: Київ готовий до паводків
  Теги: