Країни Центральної Європи надалі потерпають від повеней [відео]

  Центральна Європа - у полоні негоди. Паводки, спричинені сильними зливами, вирують у Німеччині, Австрії, Чехії, Польщі. Висока вода забрала вже дев`ять життів, і кількість загиблих може зрости - побоюються рятувальники. Адже стільки ж людей - вважають зниклими безвісти.

  Життя на півдні та сході Німеччини - паралізоване. Залізничне та автомобільше сполучення призупинили. Дитсадки, школи, банки та державні установи - не працюють. Усі - борються з високою водою. Найбільш невтішна статистика - у місті Пассау, розташованому на місці злиття трьох річjк. Там вода піднялася до найвищої позначки за останні півтисячі років. Непереливки і мешканцям багатьох інших міст Саксонії, Баварії та Тюрингії. Щоб особисто оцінити масштаби руйнувань - райони стихійного лиха навідала німецький канцлер, Ангела Меркель.

  Постраждалі: "Просто жах, цей паводок знищив геть усе. Вода пошкодила підлогу і стіни нашої оселі, більшість майна ми втратили..."

  Постраждалі: "Дуже складна ситуація. Наш будинок затопило, не знаємо, куди податися з двома дітьми... Хотілося б якось допомогти боротися з високою водою, але ми безсилі. А вода усе прибуває..."

  Скрутно і у Чехії. Мешканці столиці вперше за добу відчули надію - вода у Влтаві не піднімалася із шостої ранку. Тож, схоже, пік паводку у Празі минув. Захисні бар`єри витримали, історичну частину міста не залило. Очікують, що невдовзі повінь піде на спад. А от на півночі країни - ситуація критична. Там стихія у розпалі. З регіону евакуювали понад п`ять тисяч людей.

  Постраждалі: "О сьомій ранку вода була лише у підвалі. За три години її рівень піднявся на п`ятнадцять сантиметрів і продовжує зростати. Ми почали її відкачувати, але невідомо, чи впораються насоси".

  Затопило і південно-західні воєводства Польщі. Під водою - десятки доріг, підтоплені сотні будинків. Місцева влада розпочала евакуацію мешканців кількох сіл. Рятувальники зводять бар`єри з мішків із піском. А дощі - не вщухають і загрожують новими паводками.

  Постраждалі: "Вода у річці вночі потроху почала спадати. Але вранці - знову задощило, тож, схоже, ми зарано почали  сподіватися, що пік негоди позаду".

  Паводки дошкуляють Австрії та Швейцарії. Тим часом, вода у Дунаї продовжує прибувати. Фахівці закликають країни, через які тече ця річка, готуватися до боротьби зі стихією. Армії Словаччини та Угорщини вже почали укріплювати береги і зводити захисні споруди у місцях, де Дунай може вийти з берегів.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Анкарі почався марш протесту держслужбовців
  Наступний матеріал
  Турецька влада підтвердила факт загибелі 2-х протестувальників
  Теги: