Країни Південно-Східної Азії відзначають сьогодні індуїстське свято Тайпусам

  Країни Південно-Східної Азії відзначають сьогодні індуїстське свято Тайпусам. Віряни дякують богам за перемогу над демонами. Найбільші фанатики - проколюють собі щоки та язик на знак вдячності.

  Перемогу добра над злом - свято Тайпусам - відзначають сьогодні індуїсти. За легендою, богиня Парваті - подарувала цього дня своєму синові - богові війни та родючості Муругану - списа. Той убив ним демона Сурападмана і врятував світ від панування злих сил. У Малайзії - святкова церемонія відбулася поблизу храму Печер Бату. Віряни одягли святкове жовте вбрання та пройшли 272-і сходинки до храму. У руках люди несли подарунки богові - жовті квіти та фрукти, а  також молоко.

  Сараванам Крішна, вірянин: "Я дуже щасливий, що мене оберігає бог Муруган. Що би я не робив, мені все вдається - у кар`єрі, житті, сім`ї та дітях. Усе завдяки Муругану".

  Проте деякі віряни наважуються на більші жертви. Щоби з`єднатися з божеством, вони роблять символічний пірсинг - проколюють собі язик та щоки. А найсміливіші - устромлюють у шкіру на спині гаки і чіпляють до себе вози зі статуями Муругана. Незвичне видовище щороку приваблює сотні іноземних туристів.

  Еллісон Макрей, туристка зі Сполученого Королівства: "Це трохи жахливо і водночас дуже цікаво. Усе, що вони роблять, - неймовірно і дуже дивно".

  Панівна релігія у Малайзії - іслам, а індуїсти становлять усього 6 відсотків населення країни. Познайомитися  їхніми звичаями - на свято Тайпусам з`їжджаються місцеві мусульмани, буддисти та християни.

  Кевін Ло, житель Малайзії: "У цьому - багатство нашої культури. У нашій країні живуть представники різних рас, тож я приїхав подивитися, як інший народ святкує свій фестиваль".

  Наймасовіші ж святкування Тайпусана відбуваються на півдні Індії - у місті Палані. Там розташований найбільший у світі храм бога Муругана. Щороку його відвідують 7 мільйонів прочан з усієї Південно-Східної Азії.

  Мирослава Пеца, "5 канал"


   

  Попередній матеріал
  Більш як 2,5 тисячі років ув`язнення загрожують капітану затонулого лайнера "Коста Конкордія"
  Наступний матеріал
  У селі Обуховичі на Київщині міліціонер врятував з охопленого вогнем будинку сусіда
  Теги: