Країни єврозони обговорюють кризу в Греції (РОЗШИРЕНО)

  Країни єврозони обговорюють кризу в Греції. Екстрений саміт збирається в Брюсселі щоби розглянути глобальну фінансову ситуацію в Європі, яка склалася внаслідок бюджетної скрути у Греції.

  У саміті беруть участь керівники 16 держав та урядів зони євро. Їхня мета - глобальна оцінка ситуації та обговорення можливих заходів, які дозволять запобігти повторенню грецького сценарію в Іспанії, Італії та Португалії. Експерти вважають, що просте кредитування проблемних країн - малоефективне в умовах кризи. Тому необхідні структурні зміни в зоні євро. Водночас світові фондові ринки занепокоєні ризиком поширення кризи.

  Роберт Халвер, фінансовий аналітик: "Греція - це верхівка айсберга. Усі проблеми - глибоко під водою. Якщо ми не впораємось із ситуацією в цій країні, як ми зможемо взяти під контроль розвиток подій у Португалії, Італії, Іспанії, які теж опинилися під загрозою? Грецьку економіку необхідно оздоровлювати і почати слід з малого. Інакше, за принципом доміно, слідом за нею падатимуть інші країни єврозони".

  У самій же Греції - настрої песимістичні. Напередодні ввечері парламент країни ухвалив закон про суворі заходи економії. Він передбачає скорочення держвитрат майже на 30 мільярдів євро. А це призведе до зменшення зарплат та пенсій і збільшення податків. Під час дебатів і голосування - біля парламенту не розходилися тисячі людей. Вони вимагали не ухвалювати закон. Коли стало відомо про позитивне рішення - спалахнули сутички. Поліція використала сльозогінний газ і заарештувала заколотників.

  Марія, мешканка Афін: "Ми дуже занепокоєні власним майбутнім. Невідомо, як цей закон вплине на приватний сектор. Тому навіть його працівники - під загрозою".

  Янніс, мешканець Афін: "Ніхто не може передбачити, що буде із Грецією та усією Європою. Я вже навіть думаю чи не залишити мені цю країну і поїхати де інде. Не знаю, що робити". 

  Внутрішня економія - була головною умовою надання кредиту від МВФ і Євросоюзу. 2 травня на екстрених зборах єврогрупи ухвалили рішення виділити Афінам 110 мільярдів євро. Кредит розрахований на три роки.

  Попередній матеріал
  Велика Британія бореться із дитячим ожирінням
  Наступний матеріал
  Ветерани з Росії та Білорусі прибули до Києва (відео)
  Теги: