Косово налагоджує дипломатичні зв`язки зі світом (РОЗШИРЕНО)

  Війська НАТО відкрили два контрольно-пропускні пункти на кордоні Косова і Сербії. Пости закрили напередодні, після погрому і підпалу. Його вчинила сербська громада, обурена від`єднанням краю. У сербських районах Косова протести не припиняються. Тим часом самопроголошена держава розпочала налагодження дипломатичних зв`язків, і вже привітала першого посла. Ним став дипломат з Великої Британії. А от сербських послів у різних країнах світу поменшає. Офіційний Белград продовжує відкликати своїх амбасадорів з тих країн, які визнали незалежність Косова.
  Чимраз більше держав визнають незалежність Косова. До США, Великої Британії, Франції, Німеччини та ще близько десятка країн світу приєдналися Латвія та Норвегія. Найближчим часом цей самий крок, а саме офіційне визнання суверенітету колишнього сербського краю, готові зробити Польща, Італія та Австрія. Тим часом офіційний Белград відкликає з цих держав своїх послів. Сербія не має наміру віддавати Косово, край, який вважає серцем своєї історичної спадщини.  

  Огнєн Прібіцевіч, посол Сербії у Німеччині: "Це нормальна реакція. Сербські посли в різних країнах не знають, як діяти далі, і природно, що їх скликають для консультацій. Але, звичайно, ми будемо вживати усіх можливих заходів - скличемо Раду Безпеки, звернемося до Євросоюзу - і змусимо уряди країн відмовитися від такого помилкового рішення - визнання Косова незалежним".

  Не миряться з новим статусом Косова і етнічні серби, що живуть на території колишнього краю, і нинішньої самопроголошеної держави. У Мітровіці - другому найбільшому місті у Косові, масові протести провели сербські студентські громади. Їхній протест минув у мирній, і навіть жартівливій формі. Молодь постійно стрибала, вигукуючи гасло: "Хто не підстрибує - той албанець". Втім, на кордоні Косова із Сербією - не до  жартів військовим з ООН і НАТО. Їхня мета - підтримувати порядок і не допустити заворушень, які набули обертів напередодні. Лідери миротворчих сил зустрілися з косовською владою. І вже оголосили про початок спецмісії. А саме - сприяти самопроголошеній державі у створенні власної поліції і судово-правової системи.

  Хашим Тачі, прем`єр-міністр Косова: "Ми вітаємо у Косово нову міжнародну місію. Наша співпраця буде дуже тісною. Ми маємо спільні приорітети, і я впевнений - спільно досяггнемо успіху".

  Самостійно ж парламент Косова продовжує розглядати і ухвалювати закони, необхідні для функціонування самостійної держави.  Зокрема у середу ухвалено закон про поліцію, громадянство, державні символи та адміністративні кордони, місцеве самоврядування та дипломатичний імунітет.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Естонії замерз найбільший водоспад країни
  Наступний матеріал
  В Індії запровадили сміхотерапію для водіїв автобусів
  Теги:
  Loading...