Корпус 3 ядерного реактора на АЕС "Фукусіма-1" ймовірно пошкоджений [репортаж, відео]

  Корпус третього ядерного реактора на АЕС "Фукусіма-1" ймовірно пошкоджений, припускає японська агенція з атомної енергії. Поблизу енергоблока різко зростає рівень радіації. Про евакуацію персоналу поки що не йдеться, проте роботи там наразі призупинили, повідомляє агенція Кіодо.

  Найгірші прогнози можуть справдитися. Японська агенція з атомної енергії не виключає, що на третьому реакторі частково могли розплавитися стрижні. Рівень радіації навколо енергоблока різко підвищується. Причиною тому може бути саме пошкодження корпусу реактора. Напередодні троє працівників, які прокладали підземний кабель до цього енергоблока, зазнали радіаційних опіків. Двоє з них перебувають у спеціальному інституті радіологічних наук поблизу Токіо.

  Хідехіко Нісіяма, представник агенції з ядерної безпеки: "Рівень радіації перевищував норму вдесятеро. До того ж, робітники не дотримувалися усіх правил. Радіаційна вода потрапила на їхнє взуття. Найімовірніше, дозиметри попереджали про небезпеку, але чому вони продовжували працювати? Усе треба з`ясувати".

  Не пройшли тесту дозиметра двоє японських туристів у Китаї. Перевірка усіх пасажирів в аеропорту на рівень радіації - стала обов`язковою процедурою у більшості сусідних країн з Японією. Рівень радіації іноземців, канстатували китайці, загрожує їхньому здоров`ю, і ушпиталили їх.  

  Турист з Китаю: "Я теж повертаюся до Китаю, незважаючи на те, що у Токіо безпечно, не хочу, щоби моя родина хвилювалася за мене".

  Власник ресторану в аеропорту "Ханеда": "У мене дедалі меншає клієнтів. Люди їдуть звідси. Дуже багато іноземців із багажем".

  Через витоки радіації японці не можуть пити воду з-під крана. Вона фонить навіть у Токіо. Небезпечний вміст радіоактивних речовин також виявили в овочах. Від імпорту городини та молочних продуктів вже  відмовилися США та Росія. Китайці зі східної провінції Зейджань оптимізували виробництво своїх теплиць, щоби допомогти сусідам із нестачею овочей.

  Сюй Юйхуа, працівник заводу: "Спочатку нас перевели на десятигодинний робочий день, але останні кілька днів ми працювали цілодобово".

  Мао Чуанфень, менеджер компанії із заморозки продуктів: "Після землетрусу в Японії ми запровадили новий графік роботи. Працюємо на дві-три години більше. За рахунок цього збільшили виробництво до двадцяти відсотків".

  У самій Японії за два тижні після трагедії тривають роботи з розчищення завалів. Знайдені тіла ховають у так званих братських могилах. Кількість жертв, за даними поліції, перевищує десять тисяч. Ще сімнадцять з половиною тисяч вважають зниклими безвісти. Тим, кому пощастило врятуватися, доводиться призвичаюватися до нового життя - подекуди без світла, води, харчів та необхідних речей.  

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Макет пам`ятника Бабелю презентували в Одесі
  Наступний матеріал
  На 30% може скоротитися світовий випуск автомобілей
  Теги: