Королева Єлизавета II зі своїм чоловіком прибули до Дубліна

  Уперше за останні сто років британський монарх відвідав Ірландію. Королева Єлизавета II зі своїм чоловіком - принцом Філіппом - прибули до Дубліна. Високі гості приїхали на запрошення ірландського президента - Мері Макеліс. Перед початком візиту місцеві правоохоронці виявили в різних районах Дубліна один справжній вибуховий пристрій та один муляж. Влада Ірландії сподівається, що приїзд королеви Великої Британії поліпшить відносини між двома країнами. Націоналісти ж закликають до масштабних протестів.

  Ірландські урядовці та військові зустріли в аеропорту Дубліна королеву Великої Британії - Єлизавету II та її чоловіка - принца Філіппа. За кілька годин до їхнього прибуття армія та поліція Ірландії знешкодили вибуховий пристрій, який знайшли у багажі автобуса в одному з передмість Дубліна. Ще один підозрілий пакунок, знайдений в ірландській столиці, виявився муляжем бомби.

  Джон Гіліген, суперіндентант поліції Ірландії: "Порядок під час візиту королеви - Єлизавети II - забезпечують вісім з половиною тисяч правоохоронців. До нас приїхали також багато офіцерів поліції з Великої Британії. Спільними зусиллями ми зможемо недопустити значних правопорушень".

  Ірландські націоналісти з партії "Шин Фейн" закликають громадян вийти на демонстрації проти візиту королеви Єлизавети II. Вони звинувачують Велику Британію в імперіалізмі та придушенні народних виступів у Північній Ірландії, яка входить до її складу.

  Дес Дальтон, президент партії "Шин Фейн": "На всі ці паради і бенкети ірландська влада витратила десятки мільйонів євро платників податків. Якщо громадяни хочуть висловити незадоволення урядом, то візит королеви Великої Британії - дуже гарний привід для цього".

  Влада Ірландії сподівається, що візит британського монарха поліпшить імідж країни на міжнародній арені та відновить дружні взаємини між Дубліном і Лондоном. Візит королеви Єлизавети II та принца Філіппа триватиме до двадцятого травня. Впродовж кількох днів подружжя візьме участь у багатьох офіційних заходах. Серед них - вшанування загиблих під час боротьби за незалежність Ірландії в меморіалі - "Сад пам`яті" та прийом у Дублінському замку. Останнім із британських монархів Ірландію відвідував дід Єлизавети II - Георг V у 1911-ому, ще до того, як Ірландія здобула незалежність.

  Олександр Войтко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Уперше за останні сто років британський монарх відвідав Ірландію
  Наступний матеріал
  Міка Ньютон повернулася з Євробачення
  Теги: