Королева Нідерландів зреклася престолу [відео]

  Королева Нідерландів Беатрикс - зреклася престолу. Відсьогодні на троні - сидітиме її старший син Віллем-Александер.

  Принцеса Беатрикс, колишня королева Нідерландів: "Я щаслива та горда представити вам нового короля Віллема-Александра".

   

  Король Віллем-Александер: "Люба мамо, сьогодні Ви залишили трон після 33-ох чудових та надихаючих років, за які ми безмежно та глибоко вам вдячні".

   

  Зміна правителя у Нідерландах стала великим святом для країни. 75-річна Беатрикс ще рік тому повідомила, що хоче скласти з себе обов`язки монарха. Вона зреклася влади після 33-ох років правління - так само, як і мати та бабуся. Піддані обожнюють Беатрикс, та й до її родини - ставляться з не меншим пієтетом.

   

  Нідерландець: "Я вважаю, вони прекрасні. У них добрі наміри щодо країни, і вони знають, що роблять".

   

  На площі Дам у Амстердамі - зібралися більше 20 тисяч людей. Чимало - вдягнені в помаранчеве, це символічний колір королівської родини. Зі зреченням Беатрикс у Нідерландах завершилася, так звана, "доба королев" - протягом 120 років у країні правили лише жінки. Відсьогодні на троні - старший син Беатрикс Віллем-Александер та його дружина Максима. Віллему-Александру 46, і він - наймолодший монарх у Європі. Нова королева Максима - народилася в Аргентині, тож і там коронація - стала ледь не національним святом.

   

  У Нідерландах - святкуватимуть усю ніч. На вуличних вечірках лише в Амстердамі - очкують на мільйон учасників. Розважатимуть людей - десятки діджеїв та гуртів. Така масовість пояснюється шаленою любов`ю голландців до королівської родини. За опитуваннями, позитивно ставляться до монархів - 78 відсотків населення країни.

   

  "5 канал".
  Попередній матеріал
  Апеляційний суд Києва призначив додаткову експертизу тілесних ушкоджень Павліченків
  Наступний матеріал
  Київська влада насварила "Київенерго" за численні розриття біля столичних будинків
  Теги:
  Loading...