король_СА 5.ua

Король Саудівської Аравії приїхав до Мекки

  Король Саудівської Аравії Салман відвідав велику мечеть Мекки, в якій напередодні під час шторму на будівлю впав величезний будівельний кран. 

  Про це повідомляє The Gardian. Як зазначається, Салман приїхав, аби на власні очі побачити, що трапилося. Він запевнив, що наразі йде ретельне розслідування інциденту, і всі подробиці про причинии трагедії найближчим часом оприлюднять.

  "Я прибув, щоби на власні очі побачити, що тут сталося. Я хочу бути разом із громадянами в цей важкий момент і запевнити - саудівські королі завжди шанували дві священні мечеті, так було за часів покійного короля Абдулазіза, і так є зараз. Мекка і Медіна для нас є найважливішими святинями. Ми ретельно розслідуємо інцидент і повідомимо всі факти", - сказав він.

  Король також відвідав лікарню, де надають допомогу постраждалим. Серед них - не лише саудити, а й іноземні прочани з Ірану, Туреччини та Афганістану.

  Нагадаємо, кран упав у момент, коли мечеть була заповнена вірянами. Він проломив дах будівлі. Загинули - 107 людей, ще кількасот - поранені. Причиною падіння крану, за даними ЗМІ Саудівської Аравії, став потужний шторм.

  У місті зараз тривають масштабні будівельні роботи. Після кількох прикрих випадків, коли люди гинули в тисняві, влада вирішила реконструювати всі підходи до священних місць, а заразом розширити і площу Великої мечеті. Незабаром Саудівська Аравія очікує на мільйони прочан - скоро починається щорічне паломництво - хадж. В уряді вже заявили, мечеть встигнуть відремонтувати, і всі заходи відбудуться як заплановано.

   

  Попередній матеріал
  На Донеччині міліція затримала терориста-"тюремника"
  Наступний матеріал
  У Молдові розпочалася нова акція протесту