Король Бутану одружився із простою студенткою

  Бутан святкує королівське весілля. 31-річний Джигме Кхесар Намгьял Вангчук взяв собі за дружини дівчину з простої родини - 21-річну Джецун Пема. Весілля відбулося за буддійськими традиціями, у палаці XVII-го сторіччя.

  Весілля розпочалося о сьомій годині двадцять хвилин. Час церемонії за буддійськими традиціями визначили придворні астрологи. Наречена у супроводі монахів пішки йшла до старовинного палацу Благодаті у місті Пунакха, де на неї вже чекає наречений. 31-річний король увінчав короною свою обраницю. З цього моменту вона стала офіційною дружиною і королевою країни.

  На весілля, яке вже назвали головною світською подією Південної Азії, з`їхалися до півтори тисячі гостей з усього світу.

  Тшетен Дема, місцева мешканка: "Бути присутньою на королівському весіллі - велика честь для мене. Спостерігати за такою подією випадає раз у житі. Думаю, всі, хто став свідком весілля, вважають цей момент урочистим і незабутнім". 

  Зхунтошо Дорджі, гість весілля: "Я дуже щасливий, і уся нація також, з приводу весілля короля. Це свято для всієї країни".

  Святкування королівського весілля триватимуть три дні. Урочистості супроводжуватимуться танцями, карнавалами і застіллями. 31-річний правитель шалено популярний у народі. Він посів трон у віці 28-ми років, і вже тоді заявив про демократичні зміни у країні, зокрема - сучасні стандарти в освіті, бізнесі та державній службі. Як випускник Оксфорду, молодий король упевнений, що зможе запровадити усі інновації.

  Санджей Чопель, буддійський монах: "Ми вважаємо нашого короля Богом. Він дуже обізнаний і освічений, і багато робить доброго для людей. А весілля - ще краще вплине на нього".

  Його величність чи не найбільше піклується про здоров`я своїх підданих. Бутан - єдина країна, де палити заборонено на усій території. До того ж тут існує поняття "індекс загальнонаціонального щастя" - влада має постійно слідкувати, щоби він постійно зростав.  

  Тшерінь Юден, місцева мешканка: "У нашій країні постійно щось змінюється. Король дав старт новому життю. А його наречена Джецун Пема - прекрасна дівчина. Сподіваюся, вони будуть щасливі разом".

  Про обраницю короля відомо небагато. У місцевій пресі ще до весілля писали, що 21-річна Джецун Пема - родом з простої родини. Її батько - пілот літака. Втім, попри скромні доходи, родина змогла оплатити доньці навчання у Лондоні за спеціальністю "міжнародні відносини". Пема розмовляє кількома мовами і полюбляє грати у футбол.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Потужний землетрус в Індонезії - щонайменше 20 постраждалих
  Наступний матеріал
  ХК "Донбас" зазнав вже третьої поразки поспіль на чемпіонаті Росії
  Теги: