Конгресмени не дозволили Обамі використовувати ЗС в Лівії

  Американські конгресмени уперше за 12 років відмовилися підтримати наміри президента воювати за кордоном. Палата представників не дозволила Бараку Обамі використовувати збройні сили в Лівії.

  Конгрес не підтримав президента США Барака Обаму у прагненні продовжити військову операцію в Лівії. Проти - висловилися і демократи, і республіканці. Протистояння Конгресу та Білого дому - триває з початку травня. Палата представників уважає, що президент - не може вести війну за кордоном без дозволу Конгресу.

  Тед По, республіканець: "Навіть деякі представники Білого дому кажуть, що присутність армії США у Лівії суперечить національним інтересам країни. То чому наші військові досі перебувають там? У світі багато поганих хлопців. Якщо ми хочемо усунути їх від влади, то будемо воювати з більшістю країн".

  Голосування - має швидше символічний характер, оскільки Білий дім не вважає авіаудари - військовими діями. Протест конгресменів викликав лише пункт щодо присутності американських військових у Лівії. Фінансування ж операції - буде продовжено. Вашингтон планує й надалі допомагати НАТО у стратегічному плануванні та розвідці. Альянс - не збирається згортати операцію в Лівії до остаточної перемоги над Каддафі.

  НАТО - не планує припиняти авіа-атак. Сполучені Штати - не відмовляються від участі в операції. Але повстанці - розчаровані рішенням конгресу. Вони очікували - на більш масивну підтримку США.

  Джалаль ель-Галлаль, представник лівійської опозиції: "Ми дуже розчаровані, адже вважали, що Сполучені Штати - підтримають міжнародну спільноту та допоможуть нам боротися з диктаторським режимом".

  Повстанці - ведуть активні бойові дії на землі. У п`ятницю вони отримали перемогу над армією Каддафі неподалік Місурати. Провладні війська - вдалося відкинути на кілька кілометрів. Повстанці сподіваються, що війська полковника більше не зможуть захопити портове місто. Коаліція - розпочала військові дії в Лівії 19 березня. За кілька днів - НАТО перебрав на себе керівництво над операцією. Її планували завершити до 27 червня. Утім, подовжили - до кінця вересня.

  Попередній матеріал
  Шанувальники Івана Павла ІІ влаштували флеш-моб у Києві [відео]
  Наступний матеріал
  З тюрми вийшов один з найвідоміших китайських правозахисників - Ху Цзя
  Теги: