Конгрес США ухвалив законопрект про збільшення держборгу

  Ліміт державного боргу збільшать у Сполучених Штатах Америки. Відповідний законопроект ухвалила Палата представників. Тепер документ мають затвердити у Сенаті, а потому - закон підпише президент. Лише тоді можна буде упевнено твердити, що США вдалося уникнути дефолту.

  Голосуючи за законопроект щодо держборгу депутати Палати представників не були одностайними. З республіканців, які мають більшість голосів у нижній палаті, за документ віддали голоси понад дві третини депутатів. 66 депутатів, незважаючи на загрозу дефолту, голосували проти. Втім, набраних голосів вистачило. Палата представників ухвалила критично важливий для США документ.

  Ненсі Пелосі, демократ, лідер демократичної меншості: "Запропонований документ, на мою думку, не є найкращим варіантом. Втім, демократи його підтримали. Я пишаюся тим, що  нам вдалося дійти згоди з республіканцями".

  Пол Райян, республіканець: "Республіканці і демократи привели країну до нинішньої ситуації. Тож тепер обидві партії мусять активно співпрацювати, щоби запобігти можливій кризі у США. Основна проблема нашої країни - ми досі витрачаємо більше, ніж можемо собі дозволити. І цю проблему необхідно вирішити якнайшвидше".

  Згідно з законопроектом, підтриманим обома партіями, держзаборгованість США зросте на понад два трильйони доларів. А федеральні видатки у наступні 10 років скоротять на щонайменше трильйон. Фахівці вважають: це лише тимчасове вирішення фінансових проблем США.

  Роберт Бруска, економіст: "Те, що конгресмени домовилися - гарні новини. Це означає, що дефолту не буде і поріг державного боргу підвищать. А погані новини у тому, що план, ухвалений політиками, не вирішує проблему у тривалій перспективі. Він розрахований на надто короткий термін".

  Наступний крок - за демократами. Законопроект мають підтримати у Сенаті, де більшість голосів має партія влади. Голосування повинне відбутися уже сьогодні. І лише потому - новий закон підпише президент. Між тим, на думку політологів, складні і сумбурні перемови щодо збільшення держборгу значно підірвали віру американців у те, що їхній Конгрес здатен ефективно вирішувати проблеми країни.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ВАСУ розглядає скарги на позбавлення Бандери і Шухевича звань Героя України
  Наступний матеріал
  Новий страйк таксистів у Греції
  Теги: