5.ua

Конфлікт у Криму обвалив фондовий і валютний ринки РФ

  Загострення конфлікту в Криму обвалило російські фондовий і валютний ринки. Різко з дешевшали акції великих компаній, включно з «Газпромом». Курс рубля до долара та євро сягнули історичного мінімуму.

  У понеділок, у перші ж хвилини торгів на Московській біржі долар перетнув історичну межу - 36 рублів 75 копійок. За євро тепер просять майже 51 рубль. Попередній мінімум тримався 5 років, з часів піку економічної кризи.

  Речник московської біржі:«События, произошедшие на Украине в эти дни были вполне ожидаемы и рынок отреагировал на них. Сегодня мы видим заметное ослабление российской валюты, по отношению к американской и европейской валютам и снижение на фондовом рынке».

  В обмінних пунктах Москви за долар просять ще більше - 38 рублів, за євро - 52.

  Перший росіянин:«Ничего хорошего, никаких положительных эмоций у меня не вызывает».

  Другий росіянин:«Только ждать надежду на то, что рубль поправится в конце концов».

  Третій росіянин:«Нам обещали к 2015-му году курс отпустят совсем, вот сейчас начали отпускать. Поэтому, с Украиной это никак не связано».

  У Банку Росії попри різке падіння рубля, роблять вигляд, що все під контролем. Так само і на біржах. Згадують, як після введення військ до Грузії у 2008-му фондовий ринок обвалився на 5-6%. І запевняють - сьогоднішнє падіння акцій у середньому на 10% також вдасться подолати.

  На західних біржах - настрої настороженіше.

  Роберт Гальвер, трейдер: «Індекс "Дакс" падає, бо невідомо, що далі відбуватиметься в Україні. Планувати в таких умовах хоч щось неможливо».

  Німецький, британський, французький біржові індекси упали у понеділок на 1,5-2 пункти. Так само - і на Гонконзькій біржі. Здригнулися ринки в сусідніх з Україною Польщі та Угорщині. Кола від економічного потрясіння розходяться і далі. Щойно в російського «Газпрому» здешевшали акції на 11%, на торгах у Великій Британії на 6% зросли ціни на газ. Дорожчає нафта. Упевнено почуваються нині хіба що йєна та швейцарський франк. Що більше трясе валютні ринки, то більше інвесторів звертаються до цих валют.

  «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Криму зникла з ефіру ТРК «Чорноморська»
  Наступний матеріал
  Мінфін обіцяє вчасну виплату зарплат
  Теги:
  Loading...