Росія і Китай розробили технології, здатні зруйнувати оборонну інфраструктуру США у космосі

  У Вашингтоні прагнуть запобігти поширенню конфлікту в космосі

  У США стурбовані у зв'язку з розвитком Росією і Китаєм протисупутникової зброї. Про це пише The Washington Post, посилаючись на працюючих у відомстві чиновників, передає УНІАН.

  У повідомленні йдеться, що у відомстві побоюються, що його військові супутники можуть стати легкою здобиччю в умовах, коли Росія і Китай розробили технології, здатні зруйнувати оборонну інфраструктуру США у космосі.

  Командуючий Стратегічним командуванням США Сесіл Хейні заявив, що доступ до космічних технологій вже мають Північна Корея, Іран та деякі ісламістські організації.

  "Ми повинні зрозуміти, що, незважаючи на наші зусилля, майбутній конфлікт може початися або розширитися в космосі", – сказав Хейні.

  Про загрозу збоку Москви і Пекіна говорять і в інших відомствах. Помічник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями Френк Роуз під час останнього виступу заявив про стурбованість у зв'язку з розвитком Росією і Китаєм протисупутникової зброї. При цьому, за його словами, у Вашингтоні прагнуть запобігти поширенню конфлікту в космосі.

  "У можливому космічному конфлікті не зацікавлений ніхто", – підкреслив Роуз.

  "Кожна військова операція, яка сьогодні відбувається у світі, критично залежить від космосу, в тій чи іншій формі. Чи усвідомлюють наші громадяни в повній мірі залежність від космосу або ні, інша частина світу дуже уважно спостерігає за нами", - зазначив Джон Хайтен, командувач військово-космічними силами США.

  Після випробування Китаєм ракети, яка досягла віддаленої орбіти, де знаходяться головні військові супутники США, в тому числі, використовувані для таких завдань, як управління високоточними авіабомбами і спостереження за противником, Вашингтон щорічно витрачає мільярди доларів на вдосконалення технологій. Хайтен назвав апарати, що знаходяться на віддалених орбітах? "найціннішою нерухомістю в космосі".

  Зараз представники оборонного відомства зосереджені на розробці технологій, які дозволять захищати супутники, а також стежити за діями противника. Також планують відправляти в космос супутники меншого розміру, які значно важче відстежити.

  Попередній матеріал
  Ціна на нафту Brent продовжує падати
  Наступний матеріал
  11 травня "нормандська четвірка" спробує вивести "Мінськ-2" з глухого кута

  Росіяни не можуть знайти запущений напередодні супутник

  На орбіті Землі побільшало супутників

  ЗС Японії перебувають у повній бойовій готовності через заяву Північної Кореї про запуск супутника