Конфлікт на Кавказі: у Європі заговорили про членство України в ЄС (РЕПОРТАЖ)

  Україна може несподівано стати переможцем в грузино-російському конфлікті, якщо їй пощастить не стати майбутнью жертвою Москви. Представники Євросоюзу, побоюючись того, що Росія може повторити свої дії в Криму та Придністров`ї, пропонують прихильніше поставитися до Києва та навіть кажуть про вступ України до ЄС. Втім, поки що такі заяви лунають від окремих політиків. Єдність Євросоюз продемонстрував лише в одному питанні. Країни ЄС одноголосно засуджують рішення Москви щодо визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії.
  Західні країни майже одностайно засуджують визнання Росією незалежності Південної Осетії та Абхазії. Другий день поспіль лунають численні заяви політиків, які одноголосно стверджують - Москва порушила численні міжнародні правові норми. Найбільше переймаються сусіди Росії. Так, президент України вже заявив: Москва створила небезпечний прецедент для усієї Європи.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Ми жалкуємо у зв`язку з прийняттям такого рішення. Для України воно не прийнятне і тому ми не можемо підтримати цю позицію. Ми виходимо з того, що забезпечення фундаметального міжнародного права частині територіальної цілосності будь-якої країни - це є основою сучасної безпекової політики . Порушення цього принципу формує загострення не тільки у Кавказькому регіоні. Це загострення, яке може призвести до ускладнення в багатьох частинах світу".

  Мірек Тополанек, прем`єр-міністр Чехії: "Разом з більшістю європейських політиків ми вважаємо, що грузинська територіальна цілісність має бути збережена, у її складі мають залишитися Південна Осетія та Абхазія. Шістнадцять років замороженого конфлікту та кроки Росії з його вирішення радикально змінюють ситуацію. Рада Європи повинна виробити спільну позицію щодо ситуації".

  Західні країни побоюються, що наступнимии об`єктами нападок Москви можуть стати Україна та Молдова, зокрема  Крим та Придністров`я. Про це, зокрема, каже міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер в інтерв`ю французькій радіостанції. А чільник Франції, яка зараз головує в Євросоюзі, заявив - ЄС категорично засуджує рішення Росії.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Європейський Союз суворо засуджує рішення Росії визнати незалежність двох регіонів, яке має на меті в односторонньому порядку змінити кордони Грузії, і є цілком неприйнятним".

  На знак протесту проти рішення Росії Грузія відкликала усіх своїх дипломатів з Москви. Від сьогодні чисельність грузинського дипкорпусу в Росії становить дві людини. Це виконувач обов`язків посла та його радник. Про це заявила міністр закордонних справ Грузії Ека Ткешелашвілі.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.05Мб)
  Попередній матеріал
  На Байковому кладовищі поховали Михайла Сироту
  Наступний матеріал
  Столичні лікарі пікетуватимуть Київраду
  Теги:
  Loading...