5.ua

Компанія Westinghouse пообіцяла побудувати у Болгарії новий енергоблок на АЕС "Козлодуй"

  Компанія Westinghouse (США) обіцяє, що виробнича собівартість електроенергії від майбутнього енергоблоку №7 АЕС "Козлодуй" з реактором AP-1000  (Болгарія) складе приблизно 19,8 євро за МВт × год.


  Про це повідомляє AtomInfo.Bg з посиланням на 3e-news.net/.

  Між тим, в цей показник не включено відшкодування інших витрат - виплата відсотків по кредитах, оплата споруд додаткової інфраструктури, витрати на спорудження сховища відпрацьованого ядерного палива (ВЯП).

  На думку виконавчого директора АЕС "Козлодуй" фактична собівартість електроенергії сьомого блоку досягне позначки 45,7 євро за МВт × год.

  Для порівняння, на даний момент електрика від генерації п'ятого та шостого блоків цієї атомної станції продається за приблизною ціною 8,3 євро за МВт × год (без урахування ПДВ) на регульованому ринку. На вільному ринку вона продається зараз за ціною 38 євро за МВт × год.
  Компанія Westinghouse підтвердила також повідомлення про вартість споруди сьомого блоку - $ 5,3 млрд.

  У квітні 2012 року уряд Болгарії прийняв рішення про будівництво блоку №7 АЕС "Козлодуй" з використанням обладнання, замовленого для закритої АЕС "Белене"; при цьому офіційно Софія відмовляється виділяти на проект бюджетні гроші.  В кінці 2013 року було оголошено, що на сьомому блоці буде встановлений реактор AP-1000 від американської компанії Westinghouse, при чому тендера з вибору реакторної технології не проводилося.
  Влітку 2014 року Westinghouse та АЕС "Козлодуй" сформували спільне підприємство для виконання робіт по блоку №7.
  Попередній матеріал
  Тристоронню газову зустріч "Україна-РФ-Еврокомісія" перенесено
  Наступний матеріал
  На будівлю Меджлісу у окупованому Криму вночі здійснено напад
  Теги:
  Loading...