Фото ukrinfonews.com.ua

Комітет солдатських матерів РФ: в Україні за оцінками знаходиться 15 тисяч російських військових

  На території України можуть воювати близько 15 тисяч російських військових.


  Такі дані наводить відповідальний секретар спілки Комітетів солдатських матерів РФ Валентина Мельникова, передає телеканал "Дождь".

  "Ніяких даних немає, бо звідти ніхто не пише, звідти ніхто нічого не повідомляє. Ще ніхто нічого не зрозумів, швидше за все. Як кажуть, за експертною оцінкою, я думаю, що тисяч 15 там, безумовно, ходить в тій або іншій якості. Скільки з них не мають документів військовослужбовців, а мають там розірвані контракти або, як офіцери, в безстроковій відпустці або ще якась дурниця, важко сказати. Але так за оцінкою, тисяч 15", - повідомила пані Мельникова.

  За її словами, точно сказати, скільки російських військових загинуло в Україні неможливо: "Це так як було в Афгані, коли говорять, що в Афганістані загинуло ... Скільки вони говорять? 14 тисяч або 15 тисяч, а насправді це нахабна брехня, бо документів не було, нічого не оформлено. Хто в госпіталі від контузії помер, взагалі нічого не оформлено. І тут те ж саме. Хтось побачив, журналісти побачили, скільки-то людина, а насправді ніхто ж не знає".

  "Хлопчина з рязанської десантної дивізії, призваний весною. Вони в Гуково, в Ростовській області на полігоні. І ось він матері надсилає СМС-ку: "Полковник Мединський нас зібрав і сказав: "Підписуйте контракт, ми вас відправимо до Луганська. Чи не підпишіть - я сам за вас підпишу". І ми під тиском підписали". Ось такі люди злякалися пручатися, не пішли до прокурора, не підняли на вуха родичів і друзів", - розповідає секретар Комітету.

  На початку цього тижня у ЗМІ з‘явилися численні повідомлення про таємні поховання у Росії військових, загиблих в Україні. Поки підтверджено близько 10 таких випадків. У Росії ж заявляють, що загибель солдат була випадковою і до України жодного відношення не має.

  Попередній матеріал
  Місія ОБСЄ зафіксувала рух населення, бойовиків і авіації РФ через російсько-український кордон
  Наступний матеріал
  ОБСЄ збирається на екстрене засідання по Україні
  Loading...