Комісія ЄС: Війну почала Грузія, але зпровокувала Росія

  Війну у серпні торік почала Грузія, але зпровокувала Тбілісі Росія. Це - головна теза з доповіді, яку оприлюднила комісія Євросоюзу з розслідування обставин конфлікту.

  За десять місяців розслідування експерти дійшли висновку -   від самого початку відповідь Кремля на напад Грузії була виправданим захистом. Але дуже швидко стала надмірною. В порушенні міжнародного гуманітарного права винні усі учасники війни. Водночас, експерти не виявили ознак геноциду у діях Грузії, на чому наполягають осетини і росіяни. А самопроголошення незалежності Абхазією і Південною Осетією автори документу вважають нелегітимною. Повністю доповідь європейських експертів не підтримала жодна зі сторін. Грузія задоволена документом в цілому, але не згодна із окремими положеннями. В Кремлі теж вітьають висновок про початок війни Грузією, але деякі формулювання називають "розмитими та політизованими".

  Саломе Самадашвілі, представник Грузії при Євросоюзу: "Документ доводить, що це Грузія була окупована іноземною державою, і зробила це сусідня країна усупереч нормам міжнародного права. У доповіді йдеться, що Грузія жодним чином не була задіяна у кампанії з етнічних чисток та геноциду".

  Попередній матеріал
  Мінімальна заробітна плата зросла до 650 гривень
  Наступний матеріал
  Скандал на конкурсі за проведення літніх ОІ-2016
  Теги: