Командування НАТО передало контроль над ситуацією в Афганістані місцевим військам

  Командування міжнародних сил сприяння безпеці - передало контроль над ситуацією в Афганістані місцевим військам. У Кабулі - відбулася урочиста церемонія за участі президента країни Хаміда Карзая та генсека НАТО Андерса фог Расмуссена.

  Зараз на території Афганістану перебуває близько ста тисяч військових із 48 країн. До кінця року їх удвічі поменшає, а у 2014-му - поїдуть останні бійці. Утім, уже відсьогодні військові будуть лише надавати допомогу на прохання місцевої влади. Вони не плануватимуть і не проводитимуть бойові операції проти повстанців. Урочиста передача повноважень у Кабулі була зіпсована терактом, який стався за кілька кілометрів від будівлі Національного університету оборони. Три людини загинули, ще 30-ро - зазнали поранень. Теракт був спрямований проти депутата Мохаммада Мохакіка, який - не постраждав.

  Андерс фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Головне завдання наших сил - перейти від бойових завдань до підтримки. Ми допомагатимемо афганським військам, але не проводитимемо власні операції. До кінця 2014-го року наша збройна місія буде завершена, а всі функції - передадуть місцевій армії".

  Попередній матеріал
  Прем’єр Туреччини обіцяє підсилити поліцію
  Наступний матеріал
  Парламентарі Швейцарії проти надання іншим країнам інформації щодо банківських вкладів
  Теги: