Коаліція НАТО - погодилася, що військові дії в Лівії зайшли в глухий кут

  Коаліція НАТО - погодилася, що військові дії в Лівії зайшли в глухий кут. Від ухвалення резолюції Радбезу ООН щодо Лівії - минув місяць. Поки що жодна з країн - не планує проводити наземні операції. Скинути ж Каддафі тільки за допомогою авіації - не вдається. Провладні війська цілодобово атакують позиції повстанців. Ті - змушені повільно відступати. Найзапекліші бої йдуть поблизу Адждабії та в Місураті.

  Учасники коаліції НАТО - вважають, що війна у Лівії - набула затяжного характеру. Міністр оборони Франції Жерар Лонге - заявив, що війна навряд чи скоро закінчиться, оскільки передбачити розвиток подій у Лівії - неможливо. Авіація НАТО - може бомбувати сили Каддафі, коли вони рухаються між містами, утім - безпорадна під час вуличних боїв. Британський прем`єр - стверджує, що його країна не планує наземної операції в Лівії.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Не йдеться про вторгнення чи окупацію, Британія - не ступить на лівійські землі. Ми й надалі збираємося підтримувати безполітну зону, бомбувати війська Каддафі. Ми також допомагаємо Національній перехідній раді, надаємо небойове обладнання - бронежилети, засоби зв`язку".

  Поки що зусилля коаліції - не призвели до відчутних результатів. З укладення резолюції радбезом ООН - минув місяць. Незважаючи на підтримку з повітря, повстанці - не можуть повалити режим Каддафі. В авіації - закінчуються боєприпаси, не вистачає бомб із системою лазерного націлювання. Наземні бойові дії за ключові міста в Лівії - не припиняються. Найзапекліші - за Місурату та Адждабію. Повстанці - звинувачують провладні війська у застосуванні розривних бомб, заборонених міжнародною конвенцією. Триполі називає ці закиди - провокацією.

  Мусса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Ми обурені діями організацій, які не відповідають на наші заклики приїхати до Триполі та Місурати, щоби побачити все на власні очі. Натомість вони трактують як факти телефонні дзвінки та повідомлення повстанців. Нас знову звинуватили в злочині - використанні касетних бомб. Це - неправда".

  Президент США Барак Обама - також вважає, що військове протистояння зайшло в глухий кут. Але він упевнений - незабаром у Каддафі закінчаться гроші та припаси. Це й стане зламним моментом війни. Водночас лондонський щотижневик "Сандей таймс", посилаючись на британську розвідку, стверджує, що основний бойовий арсенал полковника - не постраждав від ударів НАТО. Начебто, важке озброєння - танки, пускові установки та ракети - надійно сховані у підземних тонелях.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  20 українців евакуювали з лівійського порту Місурата
  Наступний матеріал
  Незабаром в Україні з`явиться перший Космічний турист
  Теги: