Книга правил для гастарбайтерів в Росії викликала міжнародний скандал [відео]

  Міжнародний книжковий скандал. У Санкт-Петербурзі видано "Довідник для трудових мігрантів". МВС Таджикистану закликає російський уряд зупинити поширення образливого посібника.

  Міграційна служба Таджикистану та узбецька громада закликали російських чиновників негайно знищити увесь десятитисячний тираж "Довідника для трудових мігрантів". Посібник складається із правил поведінки для заробітчан, зокрема - щодо влаштування на роботу та профілактики ВІЛ. Також автори радять мігрантам не вдягатися у національне вбрання та спортивні костюми. Самих же робітників змалювали у вигляді пензля, мітли, шпателя та валика.

  Олександр Шишлов, омбудсмен у Санкт-Петербурзі: "Цих людей зобразили, як різні інструменти, в той час, як інші персонажі - нормальні люди. Це, звісно, виставляє тих, хто тут проживає - ворожими до прибулих. І це досить образливо".

  Суратбек Абдурахімов, президент узбецької спілки: "Як бачимо, реакція дуже сильна, тож, гадаю, вони перш мали порадитися з експертами. Зараз вони видали пілотну серію брошур, але це потрібно зупинити, щоби не дратувати людей".

  Автори ідеї запевняють, що скарг на довідник не отримували. Перш ніж видати посібник - провели опитування серед мігрантів щодо доступного викладення інформації та жодних негативних відгуків не почули. Навпаки - реакція людей виявилася доброзичливою і вони із готовністю сприймали інформацію.

  Гліб Панфілов, керівник організації "Погляд у майбутнє": "Звісно, ми взяли до уваги специфіку змісту нашої брошури. Вона упродовж вісімнадцяти місяців циркулювала у суспільстві і за цей час ми не отримали негативних зауважень".

  "Довідник для трудових мігрантів" видала недержавна організація "Погляд у майбутнє". Інформація про проект з’явилася на сайті програми "Толерантність" Санкт-Петербурга. Утім, влада міста запевняє, що не має відношення до скандальної публікації. Мовляв, сайт лише збирає відомості про різні проекти, зокрема волонтерські. Прокуратура Петербурга зараз перевіряє організацію "Погляд у майбутнє".

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні пройшла світова прем`єра нового фільму про Джеймса Бонда
  Наступний матеріал
  Генсек ООН станцював із корейським репером Псаєм
  Теги: