Клінтон: США захищатимуть Україну та Грузію

  Сполучені Штати застерегли Росію від енергошантажу. Таку заяву перед зустріччю з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим зробила американський держсекретар Гіларі Клнітон. Після вчорашнього саміту НАТО в бельгійській столиці вона залишається у Брюсселі, де готує ґрунт для російсько-американських переговорів на найвищому рівні. Між Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим.

  Сполучені Штати готові вживати заходів для запобігання конфліктів України та Грузії з Росією. І, насамперед, збройних. Це лише одна з заяв, яку держсекретар США зробила у Брюсселі щодо Києва і Тбілісі. Хоча на саміті міністрів НАТО оголошено про потепління стосунків із Кремлем, зокрема відновлення ради РОСІЯ-НАТО, загальних суперечностей це не знімає. Штати не приховують невдоволення ані визнанням незалежності грузинських територій, ані газовим конфліктом Росії з Україною.

  Гілларі Клінтон, держсекретар США: "Ми суворо засуджуємо дії Росії в Грузії. А також дуже занепокоєні тим, що енергія використовується як інструмент залякування. Це не в інтересах створення ефективнішої енергетичної системи".

  Ще одна заява Гілларі Клінтон стосувалася вступу України і Грузії до НАТО. Держсекретар пообіцяла сприяння і підтримку на цьому шляху, - попри спротив Росії. У допомозі Києву пані Клінтон особисто запевнила виконувача обов`язків міністра закордонних справ України Володимира Хандогія. Зустрічами, проведеними на четверговому саміті у Брюсселі, держсекретар США задоволена, так само, як і Європа.

  Ганс-Герт Поттерінг, президент Європарламенту: "З вами, пані секретар, Гілларі Родхем Клінтон, з вашим президентом, - ми поділяємо спільні цінності. Ми це зрозуміли. Сполучені Штати Америки і Європейський Союз разом ідуть у майбутнє. Дякую Вам і всього найкращого".

  Теми Тбілісі та Києва Гілларі Клінтон може торкнутися і в іще одній зустрічі, ключовій для її поїздки до Європи - це переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Їх називають репетицією розмови лідерів обох держав. Дмитро Медведєв і Барак Обама мають зустрітися 2-го квітня у Лондоні.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Ющенко звільнив 5 заступників Черновецького
  Наступний матеріал
  Солі у "Артемсіль" вистачить ще на 500 років
  Теги:
  Loading...