Клімкін: ОБСЄ має протистояти Росії - інакше зникне

  Павло Клімкін закликає ОБСЄ діяти рішучіше, щоб організація не пішла у небуття. Таку заяву міністр закордонних справ України виголосив на засіданні організації щодо ситуації в Україні, яке відбувається у Базелі.


  Власний виступ чільник вітчизняного МЗС розпочав зі згадки про підписання Будапештського меморандуму, якому завтра виповнюється 20 років. Клімкін звинуватив Росію, одного з підписантів документа, у руйнуванні договору, який гарантував територіальну цілісність та суверенітет Україні в обмін на ядерне роззброєння. За словами дипломата, анексія Кремлем Криму та агресія на Донбасі становить небезпеку не лише Україні, а й усій системі європейської безпеки. Наявні підходи ОБСЄ не принесли потрібних результатів. А для відновлення довіри до організації, за словами Клімкіна, треба відновити повагу до принципів ОБСЄ і почати необхідно із припинення незаконної окупації Криму Росією.

  "Результат від інструментів ОБСЄ, включно з політичними та військовими, які застосовуються у відповідь на кризу, є дуже обмеженим. Це означає, що організація має робити більше рішучих кроків, спрямованих на ефективне вирішення проблем. Інакше, є ризик того, що ОБСЄ піде у небуття як недоречна структура", – каже Павло Клімкін.

  Попередній матеріал
  Прикордонники відбили чергову спробу вторгнення диверсантів з РФ
  Наступний матеріал
  Порошенко оголосив, що "день тиші" в зоні АТО почнеться 9 грудня