Кліматична конференція у Копенгагені (РОЗШИРЕНО)

  Першу зустріч на високому рівні провели на кліматичній конференції у Копенгагені. На переговори зібралися близько сорока міністрів охорони довкілля та ще з півсотні чиновників. Вже тиждень у Копенгагені тривають запеклі дебати, але тільки найближчими днями туди з`їдуться глави держав-учасниць. А до цього - міністри спробують подолати суперечності, яких накопичилося чимало.

  Перші переговори на високому рівні у Копенгагені присвятили фінансам. Де взяти гроші для боротьби зі змінами клімату, міністри та чиновники вирішували упродовж шести годин за зачиненими дверима. Мета зустрічі домовитися про затвердження остаточного варіанту нової кліматичної угоди до того, як до Копенгагена прибудуть лідери держав. 

  Деніс Лоу, міністр охорони довкілля Барбадосу: "На цьому етапі, як Ви розумієте, у нас є чимало пропозицій. Ми намагаємося проаналізувати усі та знайти якісь точки дотику. Лише тоді ми зможемо виробити спільну позицію".

  Конференція триватиме до вісімнадцятого грудня. До цього часу її учасникам треба погодити новий документ про скорочення шкідливих викидів, який замінить Кіотський протокол. Його дія завершується у 2012-му. Початок другого тижня коференції данці відзначили парадом "зелених" машин. У дійстві взяли участь дев`яносто автівок на альтернативному паливі. Данською столицею проїхав і найшвидший у світі електромобіль Тесла Родстер разом із "зеленими" спорткарами та міні-хаммерами.

  Ліана Вольсберг, чиновниця: "Мерія закупила вісім з представлених машин, а ще - двадцять п`ять електромобілів. А цим парадом ми хочемо показати, що прагнемо бути першими у боротьбі зі змінами клімату".

  Ще одну акцію на підтримку майбутньої кліматичної угоди  організували у данських церквах. У багатьох із них одночасно задзвонили в дзвони.  Пролунали триста п"ятдесят ударів, це символізує найвищу безпечну концентрацію вуглекислого газу в атмосфері. До акції приєдналися в храмах на Фіджі, в США та Канаді. Службу у соборі Копенгагена, присвячену кліматичним змінам, відвідала данська королева - Маргрете Друга.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Пам`ять лікідаторів аварії на ЧАЕС вшановують сьогодні в Україні
  Наступний матеріал
  Уряд Дубая отримав $10 млрд від керівництва Абу-Дабі
  Теги: