Кіпрські банки відновили роботу - вкладники стоять у чергах

  Не відновить свою роботу сьогодні Кіпрська фондова біржа. Установа буде закрита, щонайменше, до першого квітня. Більшість банків країни відкрилися після двотижневої перерви. Біля них вишикувалися черги вкладників.

  Але повністю забрати свої внески з фінансових установ вони все одно не зможуть. Нікосія разом з Євросоюзом раніше запровадила низку обмежень на операції в банках. Зокрема, вкладникам дозволять знімати не більше 300 євро за день. Також діятимуть ліміти щодо переведення чеків у готівку та вивезення грошей за кордон. Це означає, що Кіпр став першою в історії країною єврозони, яка обмежила рух єдиної валюти. На додачу, влада держави оголосила про запровадження податку на депозити, більші, ніж 100 тисяч євро, й ліквідацію та реструктуризацію низки банків.

  Янакіс Оміру, спікер парламенту Кіпру: "Центральний банк запровадив певні обмеження, але лише таким чином ми зможемо повільно й обережно відновити функціонування банківської системи без серйозних проблем. Хоча окремих незручностей, звичайно, уникнути не вдасться. Проте наші люди готові впоратися з ними й вистояти в цей складний час".

  Попередній матеріал
  Новий Папа вперше проводить пасхальні ритуали і учергове ламає стереотипи
  Наступний матеріал
  Бразильську лікарку підозрюють у вбивстві 300 невиліковних пацієнтів
  Теги:
  Loading...